reklamı kapat

POPÜLER

Cupra

Performans markası haline gelen Cupra, bisiklet dünyasına da adım attı

Ürün hayatına başlı başına bir marka olarak devam eden Cupra, otomobildeki performans deneyimini yarış bisikletlerine aktaracak.

SEAT’ın uzun yıllardır standart versiyonları üzerine getirdiği imza ile performans parçalarını ürettirdiği Cupra‘nın, 2018 itibarıyla yepyeni bir macerası başladı. Volvo’nun Polestar‘da gerçekleştirdiği hamlenin bir benzeri olarak Cupra’yı bambaşka bir logo altında markalaştıran SEAT, bu yeni oluşumun ilk modellerini de şubat ayından itibaren kademeli olarak karşımıza çıkarttı. Binek modellerin yanı sıra kısa süre içerisinde Ateca‘nın üzerinde de görme şansına eriştiğimiz bu logo şimdi de iki tekerlekli dünyaya dahil oluyor. Cupra’nın burada yapması gereken şeyse premium üreticilerin de sık sık yaptığı gibi bu alanında uzman bir üreticiyle ortalığa gitmekti.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yarışçı ruhu iki tekerde

Bisiklet projesinin hayata geçirilmesi adına bahsettiğimiz bu ortaklığı Fabike ile gerçekleştiren marka, ortaya 100 ayrı parçadan oluşan ve tamamen el yapımı bir model çıkarttı. “Fabike Cupra” kullanıcılara sunulacak olan bisikletin gövdesini tamamen karbon fiberden tasarlayan ekip, hidrolik fren diski ve yarış tipi gidonla bütünlüğü sağlıyor. Önümüzdeki süreçte farklı klasmanlarda yeni modellerle kullanıcıların karşısına çıkacağını duyuran şirket, ilk modelin fiyatıyla ilgiliyse şimdilik net bir rakam vermemeyi tercih ediyor.