reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes-AMG GLC 43

Performans patlaması devam ediyor; karşınızda Mercedes-AMG GLC 43

Bu kez SUV sınıfında performans esintilerini beraberinde getiren Mercedes-AMG GLC 43 ailesi, departmanın kendine has niteliklerini üzerine taşıyor.

Son birkaç hafta içerisinde ürün gamının bütün önemli modellerinden birer AMG versiyonu karşımıza çıkartan Mercedes partiye devam ediyor. Bu kez SUV sınıfında aileyi temsil eden Mercedes-AMG GLC 43 ile taçlanan süreçte, alıştığımız standartlar etkileyicilikle bir arada harmanlanma konusunda iddiasını sürdürüyor. GLC 43 4Matic and GLC 43 AMG Coupe olmak üzere iki farklı versiyonla sunulacak olan 2020 model yıllı araçlarda motor konusunda herhangi bir değişiklik gözlemlenmiyor. Yıl sonu itibarıyla satışa sunulmaya başlanacak olan ailenin fiyatları ise şimdilik paylaşılmış değil.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes-AMG GLC 43 ve GLC 43 AMG 4Matic Coupe teknik özellikleri

Modellerin ilk olarak kaputlarının altına indiğimizde bizleri ortak bir ünite karşılıyor. Twin-turbo beslemeli 3.0 litrelik V6 makinenin standart olarak geldiği ailede performans verileri de benzer eğride. 385 beygir güç ve 520 Nm tork üreten bu makineyi 9 ileri otomatik şanzımanla kombin eden AMG, 4MATIC dört tekerlekten çekiş sisteminden de standart olarak faydalanıyor. Her şeyin bir araya gelmesiyle de iki modelin de 0’dan 100’e olan hızlanmasını 4,7 saniyede tamamladığını, maksimumda ise elektronik olarak sınırlandırılmakla birlikte 250 km/s hıza eriştiğini görebiliyoruz. Bu verilerin yere aktarılması konusunda kusursuz işleyiş sağlayan elemanlar arasında ise; yüzde 31 ön, yüzde 69 arka tork iletimi yapabilen altyapıyı, AMG havalı süspansiyon sistemini ve elektronik sürüş kontrolünü öne çıkarabiliriz. Kokpit bölümünde de bolca deri ve alcantara karşımı döşeme, versiyona özel güncellenmiş dijital ekranlar ve koltuklar da daha önceden gördüğümüz bir yaşam alanını sunuyor.

İlginizi çekebilir

En güçlü dört silindirli motorla geldiler; 2020 Mercedes-AMG A45 ve 2020 Mercedes-AMG CLA45