reklamı kapat

POPÜLER

Ölümcül Makineler

Peter Jackson’ın sinemaya aktardığı Ölümcül Makineler ilk fragmanıyla karşımızda [Video]

Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit serileriyle yakından tanıdığımız Peter Jackson’ın yeni bir projeyle izleyici karşısına çıkacağı bir süredir biliniyordu. Sonunda Mortal Engines filminden ilk görüntüler gün yüzüne çıktı. Bu ütopik dünya oldukça iyi bir şekilde ele alınmış gibi görünüyor.

Mad Max tarzı bir dünya

Kısaca bahsetmek gerekirse Mortal Engines, Philip Reeve tarafından yaratılmış bir dünya. Türkçe’ye Ölümcül Makineler olarak çevrilen hikaye uzak bir gelecekte geçiyor. Bu gelecekte dünya pek çok büyük felaketi atlatmayı başarıyor. Fakat yaşanan savaşlar ve doğal afetler derken kullanılabilir kaynaklar giderek azalmaya başlıyor. Şehirler hayatta kalabilmek için devasa makinelere dönüşmek zorunda kalıyor. Böylece şehirlerin devamlı hareket halinde yeni bir düzen kuruluyor. Fakat güçlünün zayıf olanı yuttuğu asıl düzen değişmiyor. İşte ünlü yönetmen Peter Jackson, Fran Walsh ve Phillipa Boyens ile birlikte bu farklı dünyayı beyaz perdeye aktarıyor. Heyecan uyandıran bu filmin yönetmenliğini ise Christian Rivers üstleniyor.

Başrollerini Hera Hilmar, Robert Sheehan, Jihae, Leila George, Ronan Raftery, Colin Salmon, Patrick Malahide, Regé-Jean Page, Stephen Lang ve Hugo Weaving gibi isimlerin paylaştığı Ölümcül Makineler’in ne zaman vizyona gireceği ise henüz belli değil. Filmin ilk fragmanını hemen aşağıda bulabilirsiniz.

Video