reklamı kapat

POPÜLER

Mortal Engines

Peter Jackson’ın yeni projesi Mortal Engines fragmanıyla karşımızda [Video]

The Lord of the Rings ve The Hobbit serileriyle büyük başarı elde eden Peter Jackson şimdi farklı bir projeyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Onun yapımcılık görevi üstlendiği Mortal Engines yeni fragmanıyla boy gösteriyor.

Bilmeyenler için bahsetmek gerekirse Mortal Engines aslında Philip Reeve tarafından kaleme alınan seriye dayanıyor. İsmini de serinin 2001’de çıkan ilk kitabından alıyor. Dört kitaplık bu seri steampunk konsepti ve kıyamet senaryolarını başarılı bir şekilde harmanlıyor. Gelecekte geçen dizide bambaşka bir Londra görüyoruz. Dünya inanılmaz felaketleri zar zor da olsa geride bırakmayı başarıyor. Fakat yaşanan o büyük savaşlar ve ortalığı kasıp kavuran doğal afetler şehirlerin dönüşmesine neden oluyor. İnsanların varlığını sürdürebilmesi için şehirler devasa makinelere döbüşüyor. Kaynakların giderek azaldığı dünyada büyük şehirlerin ufakları yuttuğu bir düzen kuruluyor. Biz de bu dünyada yaşananlara şahit olma fırsatı elde ediyoruz. Peter Jackson’ın yapımcı görevi üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Hugo Weaving, Hera Hilmar, Robert Sheehan ve Stephen Lang gibi isimleri görüyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yönetmenliğini Christian Rivers’ın üstlendiği Mortal Engines filminin 14 Aralık‘ta vizyona girmesi bekleniyor. Paylaşılan fragmanı da haberimizin girişinde bulup seyredebilirsiniz.