reklamı kapat

POPÜLER

Peter Jackson’ın yeni projesi Mortal Engines oldu

The Lord of the Rings ve The Hobbit filmleriyle tanıdığımız Peter Jackson yeni bir işle izleyici karşısına çıkacak. Bu proje Mortal Engines olarak açıklandı.

Mortal Engines, Philip Reeve tarafından kaleme alındı. Kitap serisi fütürist Londra‘da geçiyor. Bu dünyada büyük bir savaş yaşanıyor ve doğal afetlerden kurtulmak isteyen şehirler kocaman makinelere dönüşmüş durumda. Kaynakları giderek azalan dünyada hayatta kalabilmek için büyük şehirler, ufak şehirleri yutuyor. Bu farklı hikaye farklı kaynaklar tarafından steampunk Mad Max olarak da tanımlanıyor.

Sona yaklaşan dünyayı ele alan bu seri Peter Jackson, Fran Walsh ve Phillipa Boyens tarafından uyarlanacak. Bu üçlü senaryoyu birlikte kaleme alacak. Yönetmenlik göreviniyse Christian Rivers üstlenecek. Rivers, The Fellowship of the Ring filminden beri ekiple birlikte çalışıyor. Jackson’ın filmlerinde ikinci ekibin yönetmenliğini üstleniyor. Şimdilik bu uyarlamanın ne zaman izleyici karşısına çıkacağı belli değil. Peter Jackson’ın açıklamasına göre çekimlere Mart 2017‘de Yeni Zelanda‘da başlanacak. Yapımda rol alacak isimler ise henüz açıklanmadı.