reklamı kapat

POPÜLER

2021 Peugeot 3008 Stellantis

Peugeot, Türkiye’yi domine etti; SUV sınıfında liderlik

Son yıllardaki yükselişini 2020 yılında da sürdüren Peugeot, başarılı SUV stratejisi sayesinde 2020’nin satış lideri oldu.

Otomotiv Distribütörleri Derneği tarafından düzenli olarak açıklanan satış verileri, alt başlıklarda kapsamlı tablolarla bizi karşılıyor. Pandemi gelişmeleri odağında geçen 2020 yılında satış adetlerinin geride bıraktığımız yılın üzerinde olması şüphesiz en çok dikkat çekenler arasında yer aldı. Bununla birlikte Sedan gövde tipinin tercihlerde liderliği bırakmaması da alışkanlıkların devamlılığına işaret ediyor. SUV pazarı payını artırırken, bu sınıfta lider, yükselişini sürdüren Peugeot tarafına tescillendi. Model bazında 3008 üzerinden liderliği aldığından beri ilklere oynayan marka, toplam SUV segmentinin lideri oldu.

2021 Peugeot 2008

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Peugeot Türkiye başarısından detaylar

Peugeot Türkiye, aralık ayında gerçekleştirdiği 4.224 adet SUV satışı ile toplam SUV segmentinin lideri olurken, ocak ayından aralık ayı sonuna kadar gerçekleştirdiği toplam 25.960 adet SUV satışı ile 2020 yılını da toplam SUV’da lider olarak tamamladı.
Toplam pazarda ise PEUGEOT Türkiye, %5,7 pazar payı ve 43.674 adet satış ile markalar sıralamasında beşinci sırada yer aldı.
Benzersiz sürüş keyfi sunan modelleriyle beğeni toplayan PEUGEOT Türkiye, aralık ayı fırsatlarını ocak ayında da sürdürüyor.
Ocak ayında tüm PEUGEOT’larda %0 faiz avantajı, sınırlı sayıda modelde 229.200 TL’den başlayan fiyatlar sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili video

Devrimsel özellikleriyle yeni 2008 ile tanışın