reklamı kapat

POPÜLER

Philips SmartSleep uyku

Philips, uyku problemlerini “beyaz gürültü” ile çözüyor

CES 2018 fuarını es geçmeyen Philips, karşımıza SmartSleep adını verdiği yeni kafa bandını çıkarttı. Bu ürün hayatınızı çok daha iyi hale getirmeyi hedefliyor.

Günümüz toplum yapısı ve elektronik ürünler nedeniyle insanlar daha önce hiç olmadığı kadar çok uyku problemi yaşıyor. Özellikle sağlıklı bir hayat için kilit olan “derin uyku” seansları azalıyor. İşte Philips SmartSleep bunu değiştirmek istiyor. Kumaştan üretildiği için yatakta kullanımının çok rahat olduğu söylenen ürün, bünyesinde özel sensörler taşıyor. Bu sensörler yardımıyla beyin aktivitenizi algılayan ve bunu akıllı telefon uygulamasın aktaran ürün, derin uykuya daldığınızı algılayabiliyor. Bunu algıladığı zamansa dahili hoparlörüyle beyaz gürültü çalmaya başlıyor. Özetle farklı frekanstaki tüm seslerin bir araya gelmesiyle oluşan beyaz gürültü, kafa bandında yavaş yavaş yinelenen bir desen kullanıyor. Bu sayede beynin derin uyku süreci güçlendiriliyor. Bu da sabah kalktığınızda kedinizi çok daha iyi hissetmenize imkan tanıyor. Derin uyku uzadıkça uyku performansı da artıyor.

Philips SmartSleep uyku

Philips SmartSleep gerçekten işe yarıyor

Şirket, bu ürünü sadece iki hafta boyunca kullanan kişilerin ciddi etkisini gördüğünü belirtiyor. Bu insanların gün içerisinde daha az yorgun hissettiği belirtilirken, ürün önümüzdeki aylarda satışa çıkıyor. Fiyat ise 400 dolar seviyesinde görünüyor. Bu pahalı gelenler için kişilerin çok daha ucuza beyaz gürültü üreten cihazlar satın alabileceği de belirtiliyor. Ek bilgi olarak beyaz gürülü bebeklerin uyumasına da yardımcı oluyor.