reklamı kapat

POPÜLER

Nokia Sleep

Güzel bir uyku için kendinizi Nokia Sleep’e emanet edin

CES 2018 fuarının yeni ürün duyurusu yapan bir diğer ismi de orijinal Nokia oldu. Şirket Nokia Sleep adını verdiği akıllı uyku sistemini görücüye çıkarttı.

CES 2018‘in ilginç ürünleri arasında yer alan Nokia Sleep, dediğimiz gibi oldukça gelişmiş bir uyku sistemi. Yatak örtünüzün altına yerleştirilen ürün, bünyesinde gelişmiş sensörler taşıyor. Bu sensörler yardımıyla uyku şeklinizi analiz ederek kayıt altına alan cihaz, bunları Health Mate uygulamasına aktarıyor. Burada uykunuz hakkında çok detaylı bilgiler veren ve hatta uyku puanınızı çıkartan ürün, ilginç olarak horlamanızı dahi takip edebiliyor. Buna ek olarak Sleep’in IFTTT entegrasyonu bulunuyor. Bir otomasyon uygulaması olan IFTTT, uyku sistemi ile bağlantı kurarak evinizdeki akıllı cihazları yönetebiliyor. Bu sayede sistem uyuduğunuzu anladığı zaman müziği kapatabiliyor, ışıkları kısabiliyor ya da evin genel sıcaklığını azaltabiliyor. Yani mükemmel bir uyku öncesi ve sonrası deneyim sizin yerinize sizin için sağlanıyor.

Nokia Sleep akılcı teknolojiler üzerine kuruluyor

Health Mate uygulamasına dijital asistan Alexa’yı dahi dahil eden şirket, sağlık tarafına diğer teknoloji devleri gibi oldukça önem veriyor. Wi-Fi üzerinden internete bağlanabilen uyku sisteminin 99 dolar yurt dışı fiyat etiketiyle 2018’in ilk çeyreğinde raflardaki yerini alacağı belirtiliyor.