reklamı kapat

POPÜLER

Kimera K39

Pikes Peak 2025 için hazırlanan Kimera K39 tanıtıldı

Pikes Peak 2025 tırmanma yarışı için hazırlanan Kimera K39 görücüye çıkarıldı. Retro çizgideki yarış aracı gerçekten harika görünüyor.

Kimera Automobili imzalı ilk yarış aracı olan Kimera K39, 2025 yılında Pikes Peak’te mücadele edecek. Lancia 037’den ilham alınan araç, ikonik Martini Racing Team kaplamasıyla geçmiş ile gelecek arasında bir bağ kuruyor. Karbon monokok gövde üzerine kurulacağı açıklanan model, henüz nasıl bir teknik altyapıya sahip olacak belli olmuş değil. Ancak tahminler aracın Evo37 ve Evo38 ile aynı turbolu ve süperşarjlı 2.2 litrelik motoru temel alacağı yönünde. 600 beygirden daha fazla bir güç sunması ve gücü dört tekere birden aktarması K39, Pikes Peak’te rekor peşinde koşacak. Yapılan açıklamaya göre K39’un yasal olarak normal yollara çıkarılabilecek bir versiyonu da düşünülüyor. Henüz kesin değil, ancak ticari modelden sınırlı sayıda üretilecek gibi görünüyor. Firmadan daha önce ise Lancia 037’yi geleceğe taşıyan Kimera EVO38 gelmişti. Efsane otomobillerin geleceğe taşındığı projeler her zaman keyif veriyor. Bunların en yenisi olan Kimera Automobili imzalı Kimera EVO38, Lancia 037’nin efsane tasarımını taşıyor ve bizce yapılan iyileştirme çalışmalarıyla beraber oldukça etkileyici görünüyor. Kimera Automobili’nin diğer araçları gibi sınırlı sayıda üretilecek (Bu sefer 38 farklı araç) yeni model EVO38, dört çeker aktarım ile karşımızda ve taşıdığı 2.1-litrelik dört silindirli turbo motoruyla 600 beygir güç getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firmanın bir önceki aracı EVO37’den 100 beygir daha güçlü olan EVO38, daha kısa vites oranlarına sahip altı ileri manuel şanzıman ile gerçek bir sürüş deneyimi vadediyor. Elektronik olarak kontrol edilen amortisörlerin olduğu gelişmiş bir süspansiyon sistemi üzerine kurulduğu belirtilen Kimera EVO38, hemen her kalemde yüksek performanslı sürüşe özel parçalar taşıyor. Yüksek oranda karbon fiber ve titanyum ile üretilen ve bu sayede 1.100 kg ağırlık açıklanan model, henüz kaça satılacak belli olmuş değil.

Kimera K39 yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu

İLGİLİ HABERLER