reklamı kapat

POPÜLER

Pininfarina Gaussin

Pininfarina imzalı ağır ticari araçlar elektrik gücüyle geliyor

Pininfarina, farklı segmentlerde ihtiyaçlara cevap verecek Gaussin ürün grubuyla ağır ticari operasyonlarında öne çıkmak istiyor.

Bugün ulaşım dünyasını 360 derece saran altyapı dönüşümleri, devler ligi için de kademeli olarak kendisini hissettiriyor. Amerika merkezli Nikola Motors’un hidrojen yakıt teknolojisiyle öne çıktığı ağır ticari araçlarda, Tesla’nın da Semi hamlesi merakla bekleniyor. Yine Mercedes’in kardeş şirketi Daimler için de kamyon ve çekicilerde benzer çalışmaların olduğunu biliyoruz. Sektör içerisindeki bu dönüşümün tasarım dinamiklerine yansıması da kaçınılmaz. TOGG ile Türkiye gündemini uzun süre meşgul eden İtalyan tasarım devi Pininfarina da, önümüzdeki süreçte tanıtacağı çevre dostu ağır ticari dinamikleriyle dikkat çekmeye hazırlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pininfarina Gaussin ürün gamıyla benzer karakter farklı segmentlere taşınacak

Markanın resmi kaynakları tarafından kısa süre önce gerçekleştirilen ilk nitelikli paylaşımda, ürün grubunun Gaussin adını taşıyacağını görüyoruz. Çekiciden başlayıp daha kompakt iş araçlarına kadar uzanan ürün gamının mesajı bu paylaşımla birlikte kendisini gösterenler arasında. Ürün gamının hidrojen ve elektrik kombinasyonu odağında geliştirilmiş olması da güncel trendlere paralellik gösteriyor. Esnek altyapı sayesinde üretim maliyetleri konusunda da avantajlar barındıran modellerin en iyi menzil oranında 1.200 kilometreyi bulan değeri yakalaması masada görünenler arasında. Markanın başarılı tasarım genetiklerinin bu segmente heyecan verici şekilde taşınacağı ürün grubu, önümüzdeki günlerde adından sıkça bahsettirecek gibi.