reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Pininfarina imzalı H600; Mercedes, BMW ve Audi’nin karşısında başarılı olabilir mi?

Ferrari başta olmak üzere birçok önemli otomobilde imzası olan Pininfarina, Cenevre Otomobil Fuarı’na iddialı bir konseptle dahil oluyor.

Advertisement

Bünyesinde barındırdığı iki adet elektrik motorla 503 beygir güç, 3,4 saniyedelik 0-100 ve saatte yaklaşık 300 kilometrelik maksimum süratiyle 2016 yılının akılda kalan konsept otomobillerinden bir tanesi olan H2 Speed ile geçtiğimiz yıl karşımıza çıkan ünlü tasarım şirketi Pininfarina bu yıl da geçtiğimiz yılki etkiyi bırakmanın planlarını yapıyor. Tasarım şirketininin, Hong Kong merkezli Hybrid Kinetic Group‘a özel olarak geliştirdiği lüks segment sedan otomobil konsepti olan H600 için geri sayımı sürerken otomobille ilgili heyecanlandıran detaylar da paylaşılmaya devam ediliyor.


Geçtiğimiz günlerde modelin sadece arkadan bir bölümünü paylaşan Pininfarina ekibi bugün beklentileri iyice yükselten yeni yapboz parçalarıyla karşımızda. Cenevre Otomobil Fuarı‘nda ilk kez kullanıcıların karşısına çıkacak olan H600’ün ön ve iç tasarımından paylaşılan görseller Pininfarina’nın yine çok dikkat çekeceğinin sinyallerini içeriyor. Mercedes-Maybach ve Maserati gibi süper lüks üreticilerin tasarım diline yakın bir yaklaşım gördüğümüz aracın dış kısmı gibi içerisinde de son teknolojiyle karşılaşacağız gibi gözüküyor. Aracın içerisinden ilk kez bir detay yayınlayan Pininfarina, direksiyonun arkasındaki sürücü ve merkezdeki multimedya ekranıyla ilgili detayları da gözler önüne seriyor. Pininfarina ortaklığıyla karşımıza çıkacak olan H600’ün üretime geçmesi halinde Mercedes, BMW, Audi gibi segmentin ağır toplarına karşı nasıl bir performans sergileyebileceğiyse merak konusu. Bu soru işaretlerimizin cevabını diğer modellerde olduğu gibi Cenevre’de alacağız.