reklamı kapat

POPÜLER

Pirelli 5G lastik
Pirelli 5G lastik

Pirelli’den geleceği şekillendirecek 5G lastik

Dünyanın en büyük lastik üreticileri arasında yer alan Pirelli, 5G teknolojisini kendi ürün gamına getirmek adına büyük bir adım attı.

Advertisement

Lastik denildiği zaman akla gelen ilk firmalardan Pirelli, geleceğin bağlantı teknolojisi 5G konusunda gerçekten şaşırtan bir çalışma yaptı. Firmanın bu alanda geliştirdiği teknoloji ise bir “5G lastik” oldu. Bu lastik, bünyesindeki sensörler yardımıyla geçtiği yolları tarıyor ve buradaki sorunları takılı olduğu araçtaki yerleşik 5G altyapısı üstünden diğer araçlara gönderebiliyor. Firmanın “Cyber Tire” olarak isimlendirdiği sistem, yolları gelecekte daha güvenli hale getirmek adına çok güzel görünüyor. Biliyorsunuz buna benzer sistemler üzerinde çalışan birçok otomobil üreticisi de bulunuyor. Volvo gibi firmalar araçların üzerindeki sensörlerden ve kameralardan topladıkları verileri diğer sürücüler ile paylaşmanın altyapısını kuruyor. Bu sürecin hızlı ve gecikmesiz olması ise 5G teknolojisiyle mümkün olacak gibi görünüyor.

Pirelli 5G lastik
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

5G teknolojisi Pirelli gibi firmalar ile hayat kurtaracak

Biliyorsunuz yollarda gerçekten büyük kazalara neden olabilen gizli tehlikeler olabiliyor. Bunlar için inanılmaz oranda önemli olan Pirelli Cyber Tire, alanda bir ilke imza atıyor ancak hemen kullanıma çıkacak bir konumda yer almıyor. 5G teknolojisinin her alanda yaygınlaşması için daha çok zaman gerekiyor. Daha Türkiye gibi birçok ülkede 5G altyapısı kullanıma bile çıkmamış durumda.

İlginizi Çekebilir

Google’dan ilginç servis