reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5

PlayStation 5’in devasa boyutunu gösteren en güzel görseller

Yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5, dünyanın en büyük oyun konsolu olarak geçiyor. Hazırlanan görseller bu konuda çok iyi fikir veriyor.

Diskli ve disksiz olmak üzere iki farklı versiyonu olan PlayStation 5, biliyorsunuz 10 Kasım tarihinde satışa çıkıyor. En son Xbox Series S gibi daha düşük güce sahip bir versiyonunun gelmeyeceği ortaya çıkan konsol, şimdi ise hazırlanan görseller ile gündemde. Bu görsellerde konsolun gerçekten ne kadar büyük olduğu açık şekilde gözler önüne seriliyor. Şimdiye kadar üretilmiş en büyük oyun konsolu olan PS5, bu açıdan kendisine özel bir yer istiyor. Hem dikey hem de yatayda ciddi oranda yer kaplayacak konsol, standart televizyon ünitelerine de kolay kolay sığmayacak gibi görünüyor. Biliyorsunuz bu büyük boyutun arkasında geliştirilen kuvvetli soğutma sistemi yer alıyor. Görsellerde rakip Xbox Series X’in de boyutu görülebiliyor.

PlayStation 5 için bilinmesi gerekenler

Grafik tarafında AMD imzalı Radeon Navi ailesini kullanan PS5, 4K oyunculuğu standart hale getiriyor, 8K seviyesine çıkış yapabiliyor. Işık efektlerine çağ atlatacak Ray tracing desteği de dikkat çeken detayları arasında yer alıyor. Hepsine ek olarak PS5’in 825 GB‘lık özel NVMe SSD birimi tam 5.500 mb/saniye hızında görev yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Güncel kur (18 Eylül 2020) kullanılarak yüzde 20’lik gümrük vergisi, yüzde 20’lik ÖTV ve yüzde 18’lik KDV üzerinden yapılan hesaplamalara göre konsolun 499 dolarlık diskli versiyonu Türkiye’de yaklaşık olarak 7.500 TL‘ye satılacak. Yine güncel kur kullanılarak yüzde 20’lik gümrük vergisi, yüzde 20’lik ÖTV ve yüzde 18’lik KDV üzerinden yapılan hesaplamalara göre konsolun 399 dolarlık disksiz versiyonu ise Türkiye’de yaklaşık olarak 6.000 TL‘ye satılacak.

İlgili Video