reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5

PlayStation 5 ve Xbox Series X fiyatlarından endişelendiren haber

PlayStation 5 ve en büyük rakibi yeni nesil oyun konsolu Xbox Series X, fiyat konusunda oyuncuları üzecek gibi görünüyor.

2020 sonunda PlayStation 5 ve aynı dönemde satışa çıkacak Xbox Series X, fiyat konusunda henüz resmi bir açıklama kazanmadı. Herkes iki konsolun da kaça satılacağını gerçekten oldukça merak ediyor. Sony’nin Microsoft’un koyacağı fiyatı beklediği yönünde bilgiler gelirken, kaynaklar iki konsol için de korkutucu fiyat etiketleri paylaşmayı sürdürüyor. Normalde iki konsolun da 499 dolar seviyesinde olcağı düşünülüyor. Yeni bir kaynak ise iki konsolun da en üst sürümleri tam 600 doları geçecek diyor. Burada en yüksek depolama kapasitesinin fiyatı veriliyor deniyor ancak yine de 600 dolar gerçekten çok yüksek görünüyor. Bazı kaynaklar ise 600 değil 500 doların geçileceğini aktarıyor. Bu açıdan yeni nesil konsollar çıktıklarında oyuncuları, özellikle de Türkiye pazarındaki oyuncuları fazlasıyla zorlayacak gibi görünüyor. Konsolların Türkiye’den en az 5 bin TL’den başlayabileceği düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 modelinin temel özelliklerine kısaca bakarsak;

PlayStation 5, gücünü AMD’nin 3. jenerasyon Zen mimarisi üzerine kurulacak sekiz çekirdekli bir işlemciden alıyor. Grafik tarafında AMD imzalı Radeon Navi ailesini kullanan PS5, 4K oyunculuğu standart hale getiriyor, 8K seviyesine çıkış yapabiliyor. Işık efektlerine çağ atlatacak Ray tracing desteği dikkat çeken detayları arasında yer alıyor. Bu arada PlayStation 5 tarafıda ses konusunda yeni özel altyapılar üstüne kuruluyor. Yani yeni nesilde görsellik kadar işitsel deneyim de çap atlıyor.

İlgili Video