reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5

PlayStation 5’in dijital sürümü hakkında üzücü iddia

Sony, PlayStation 5 modellerini kısa bir süre önce görücüye çıkartmıştı.  Konsolun tanıtılmasının ardından PlayStation 5‘in dijital sürümüyle ilgili üzücü bir haber ortaya çıktı.

Daha önce ortaya çıkan haberlerde dijital sürümün normal sürümden 100 dolar daha ucuz olacağı söyleniyor. Gelen son haberlere göre PlayStation 5’in dijital sürümü normal sürümden 20 veya 50 dolar daha uygun olacak. Türkiye’de ise bu farkın ne kadar olacağı şu an için kestirmek zor. Ancak konsollar arasındaki farkın çok olmayacağını söyleyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 güçlü performansıyla dikkat çekiyor

Sony tarafından yapılan açıklamaya göre PS5, sekiz çekirdekli AMD Zen 2 işlemcisinden güç alıyor. Konsoldaki işlemci saat hızı ise 3.5 GHz. Bu hıza ulaşması sayesinde çok hızlı bir performans sunan konsol performans açısından sınırıları zorluyor. Oyuncuların beklentilerini karşılayacak düzeyde bir performans sunan konsol grafik açısından oyunculara görsel şölen yaşatıyor. AMD’nin RDNA 2 mimarisi temel alan ve 2.23 GHz’de saatte 10.28 teraflop ve 36 işlem birimi vadeden özel bir grafik işlemcisinin yer aldığı PS5’te 16 GB GDDR6 RAM bulunuyor.

Wi-Fi 6 bağlantı noktasıyla gelen konsolda bununla birlikte SSD depolama çözümü mevcut. Sony’nin belirttiğine göre PS4’te 1 GB’lık boyut için 20 saniyelik bir ön yükleme süresi bulunurken, PlayStation 5’te 2 GB’lık veri için yükleme süresi 0,27 saniye. PlayStation 5 hakkındaki tüm detayları buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

İlgili video

PlayStation 5’in tanıtım videosu