reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation Move Shooting Attachment

Sony, PlayStation 3 oyun konsoluyla yakaladığı başarıyı yakın zamanda satışına başladığı PlayStation Move aparatıyla katlamışken, bu aparatla oyun oynama özgürlüğünü geliştirmemesi elbette beklenemezdi. Kablosuz, tamamen harekete dayalı bir algılama yeteneği daha nasıl geliştirilebilir diye düşünebilirsiniz elbette. Açıkçası bunun ucu bucağı yok. Fakat konuyu bu ay ofiste bize keyifli saatler yaşatan Shooting Attachment’e getirmemiz gerektiği için, sizlere elinizde yalnızca Move varken MAG oynamanızı öneriyoruz. Birkaç dakika sonra yeniden eski alışkanlıklara başvurarak gamepad’e sarılacağınızdan eminiz. Ancak Sony, Move için geliştirdiği aksesuarı olan Shooting Attachment ile bunu engelliyor. Yapmanız gereken tek şey Move’u alıp Shooting Attachment’ın içine yerleştirmek ve sonrasında da ardına kadar açılan oyun dünyasının içine balıklama dalmak.

MOVE KEYFİNİ KATLIYOR
Tasarım olarak Ray Gun’ları andıran Shooting Attachment, bunun yanında kırmızı ve beyaz tasarımıyla bizlere bir su tabancasını da hatırlatmıyor değil doğrusu. İçine Move’un yerleştirilecek olmasından ötürü geniş ve yuvarlatılmış hatlara sahip olan aksesuar, oldukça kolay bir şekilde kullanılabiliyor. Yan tarafında görülen Release düğmesini geriye çektiğinizde üstündeki kapağı serbest bırakan Shooting Attachment, bu alana Move’unuzu yerleştirdikten ve kapağı tekrar üzerine oturttuktan sonra kullanıma hazır hale geliyor. Bu arada Move’un bilek bandını da aksesuarın arkasında bulunan bölümden dışarıya çıkartabiliyor ve kolunuza takarak etrafınızdaki arkadaş ve cisimlerin güvenliğini sağlayabiliyorsunuz. Zira Shooting Attachment ile oyun oynamaya başladığınızda elinizde tuttuğunuz aksesuar ortadan kaybolup yerini bir silaha, karşınızdaki ekran da çerçevelerini kırarak içine girdiğiniz bir dünyaya bırakıyor.

ATTIĞINIZI VURUN!
Bize cihazla birlikte gönderilen The Shoot oyunu ile incelediğimiz Shooting Attachment, oldukça iyi sonuçlar verdi. Oyunun başında bir kalibrasyon ayarı yapıyorsunuz. Oyun süresince iyi bir performans alabilmeniz için bu ayarı oldukça dikkatli bir şekilde yapmanızı özellikle öneriyoruz. Bir ara oyun dünyasını sallayan Stuntman serisini andıran The Shoot’ta, bir yönetmen eşliğinde çekilen filmde esas oğlanı oynuyorsunuz. Beş farklı bölümden oluşan oyunda kendinizi bazen bir kovboy kılığında, silahınızı azılı suçlulara doğrultmuş halde, bazense korku öğeleriyle donatılmış setlerde buluyorsunuz. Toparlamak gerekirse elinizde eğer bir Move varsa ve FPS türünde oyunlara düşkünseniz Shooting Attachment’ı mutlaka edinmelisiniz.

TASARIM
-4YILDIZ-

KULLANIM KOLAYLIĞI
-5YILDIZ-

PERFORMANS
-5YILDIZ-

ARTILAR
Kolay kullanımı, tepki süresi, katıksız eğlence anlayışını desteklemesi.

EKSİLER
Uzun kullanımlar sonucu kolunuzu ağrıtabiliyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Platform
• PlayStation 3

Desteklediği Oyunlar
• The Shoot
• MAG
• SOCOM 4: U.S. Navy SEALs
• Killzone 3
• Time Crisis: Razing Storm

Üzerindeki Tuşlar
• Start
• Select
• Release

Renk
• Kırmızı – beyaz

Boyutlar
• 167 x 145 x 55 mm

Ağırlık
• 150 gram