reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 40 Pro 4G

Popüler bazı Huawei modelleri HarmonyOS ile yeniden satışta

Huawei HarmonyOS işletim sistemine sahip Mate 40 Pro, Mate 40E ve Nova 8 Pro akıllı telefon modelleri satışa sunuldu.

Huawei biliyorsunuz halen ABD ambargosu altında yer aldığı için geleceğini Android değil HarmonyOS işletim sistemi üzerine kuruyor.

Firmanın yeni tüm akıllı telefonları Android yerine HarmonyOS üzerine kurulacak. Görünüşe bakılırsa ambargo nedeniyle eski telefonlar da yeniden raflara çıkıyor.

Yukarıda bahsettiğimiz Mate 40 Pro, Mate 40E ve Nova 8 Pro modelleri 5G değil 4G olarak Çin’de satışa sunuldu. Modellerin hepsi HarmonyOS işletim sistemi taşıyor.

Bu telefonların global pazara çıkacağı düşünülmüyor ancak yine de bir sürpriz olması bekleniyor. Mate 40 Pro, Mate 40E ve Nova 8 Pro modelleri sırasıyla Kirin 9000, Kirin 990E ve Kirin 985 işlemciler üzerine kuruluyor.

HarmonyOS hatırlarsınız en son çıkan ana sürümüyle 1 hafta içerisinde 10 milyon aktif kullanıcıyı geride bırakmasıyla ses getirmişti.

Daha sonra ise işletim sistemi için HMS Core özelinde 134 bin uygulama bulunduğu açıklandı. Platforma uygulama geliştirmek için 4 milyon kişinin giriş yaptığı da verilen bilgiler arasında.

Huawei HarmonyOS işletim sisteminin kalbinde App Gallery uygulama marketi yer alıyor ve bu market Türkiye’de dahi oldukça büyük hale gelmiş durumda.

HarmonyOS’un şu an tek eksiği büyük bazı sosyal medya ağları ve Google uygulamaları / hizmetleri. Onun haricinde işletim sistemi birçok konuda dolu dolu bir deneyim getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei HarmonyOS için firma kendisi şunları söylüyor

“Huawei Tüketici Elektroniği Grubu İcra Direktörü ve CEO’su Richard Yu, “Her şeyin birbirine bağlı ve akıllı olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Hiçbirimiz bu dünyadan kendimizi soyutlayamayız.

HarmonyOS’un piyasaya sürülmesi ve bu çığır açan işletim sistemi tarafından desteklenen bir dizi ürün, ileriye dönük bir yaklaşımla mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimini sunmaya yönelik aralıksız çabalarımızın bir başka örneğidir” açıklamasında bulundu.”

“Hayatımızda her zamankinden daha fazla akıllı cihaz olsa da sağladıkları deneyim genellikle akıllı değil. Yığın sistemler, maalesef parçalanmış bir kullanıcı deneyimine yol açan ara bağlantı ve işlemleri karmaşıklaştırma eğiliminde.”

“HarmonyOS bu sorunu çözmek için tasarlandı. Akıllı cihazlar için yeni nesil bir işletim sistemi olan HarmonyOS, farklı türdeki cihazların bağlanması ve iş birliği yapması için ortak bir dil sağlayarak kullanıcılara daha rahat, sorunsuz ve güvenli bir deneyim sunuyor.

Sistem yazılımını ayrıştırıp esnek bir şekilde dağıtmak ve daha önce bağımsız olan cihazları uyumlu ve bütünsel bir Süper Cihazda birleştirmek için dağıtık teknolojiyi kullanıyor.

Kullanıcı, ihtiyaçlarına göre bileşen cihazlarının yeteneklerinden özgürce yararlanıyor. Servis Widget’ları aracılığıyla yeni bir tür bağlantı deneyimi sunuluyor.”

İlginizi Çekebilir

Karşınızda uçabilen güvenlik kamerası, evet uçabilen!