reklamı kapat

POPÜLER

Planet Earth

Picture Shows: A Caribbean flamingo chick struggles in the water after being displaced from its nest mound on Mexico’s Yucatan Coast.

Picture Shows: Here at Robberg Peninsula, great white sharks are gathering in unprecedented numbers

In Northern Australia, a male spotted bower bird, practices his courtship dance. He performs alone, whilst he awaits rains that trigger females to mate.

Popüler belgesel Planet Earth’ün 3. sezonu yayında; işte detaylar

 - Güncelleme: 13 Kasım 2023 16:01

BBC, Planet Earth belgeselinin üçüncü sezonunu duyurdu. İzleyiciler tarafından büyük beğeni toplayan belgeseli Sir David Attenborough seslendiriyor.

Dünyanın en büyük yaşam alanlarını ve bu habitatlarda yaşayan olağanüstü hayvanların keşfedildiği yeni sezon 8 bölümden oluşuyor. BBC Earth kanalında ekranlara gelen yeni sezonda el değmemiş ortamlar ve olağanüstü havvanlar yer alıyor. İngiliz yayıncı, doğa tarihçisi ve aynı zamanda Planet Earth III’ü seslendiren Sir David Attenborough, “Planet Earth’ün yeni serisinde en şaşırtıcı vahşi yerlere seyahat ediyor, gizemli yaratıkları görüyor, nadir bulunan muhteşem harikalara tanık oluyor ve nefes kesici hayvan dramlarını gözler önüne seriyoruz. Dünyamız, Darwin’in zamanından bu yana tanınmayacak şekilde insanlar tarafından dönüştürüldü ve değişen dünya bizi şaşırtmaya devam ediyor. Değişen dünyada hayvanların karşılaştıkları zorluklardan kurtulmak için yeni düzene nasıl olağanüstü şekillerde uyum sağladıklarını göreceğiz. Tarihimizin bu kritik döneminde dünyaya artık yeni bir gözle bakmalıyız” ifadeleriyle serinin önemini anlatıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Planet Earth çekimleri için üst düzey teknolojik cihaz desteği

Çekimi yaklaşık 5 yıl süren Planet Earth III’te hafif insansız hava araçları, yüksek hızlı kameralar ve uzaktan kumandalı derin deniz dalgıçları gibi cihazlar kullanılıyor. Yaklaşık 20 yıl önce yayınlanan serinin ilk sezonunda dünyanın hayranlık uyandıran görüntüsüne tanık olmuş ve insan eli değmemiş vahşi doğa alanlarını görmüştük. İkinci sezonda ise havyanlarla yakı bir bağ kurmuştuk.

 

İlginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın

İLGİLİ HABERLER