reklamı kapat

POPÜLER

PUBG Mobile

PUBG Mobile tarafından hilecilerle savaşta önemli hamleler

Dünyanın en popüler mobil oyunlarında PUBG Mobile, hilecilerle savaşta kararlı olduğunu aktardı. Firma hilecilere göz açtırmıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre PUBG Mobile 2018’de ilk defa yayınlandığından bu yana, oyun içi hilelere karşı sıfır tolerans politikası uygulayarak adil ve sağlıklı bir oyun ortamı yaratmak için çalışmalarına devam ediyor. Oyun ekibi şimdi ise gelişmiş gerçek zamanlı tespit teknolojisi barındıran, iyileştirilmiş bir anti-hile sistemiyle karşımızda bulunuyor. Söylendiği kadarıyla bu yeni hile tespit teknolojisi, şüpheli yazılım ve değiştirilmiş oyun verilerini tarayarak, sıradışı oyun aktivitelerini takip etme özelliğine sahip. Bu sayede hilecileri tespit etme ve oyundan men etme konusunda alınan kararların doğruluğunu sağlıyor. Sürekli değişen ve evrimleşen hack’leme ve hile yöntemlerine karşı her defasında güncel kalabilmek için de, devasa ve sürekli büyüyen bir veritabanıyla karşılaştırma yaparak şüpheli yazılımları verimli bir şekilde tespit edebiliyor. Bu da gerçekten çok önemli görünüyor. Çünkü hilecileri kesinlikle yerine saymıyor.

Bu sisteme ek olarak oyun için her gün hile tespiti için yoğun bir şekilde çalışan yüzden fazla kişilik bir anti-hile güvenlik ekibinin olduğu da aktarılıyor. Güvenlik ekibi, oyunun raporlama sisteminden gelen bilgileri gözlemleyerek, yalnızca ek yazılım ve diğer hack veya hile yöntemleri kullananların oyun ortamından yasaklanmasını sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PUBG Mobile için Türk oyunculardan gelen öneriler yeni bir özelliğe dönüşmüş

Açıklamaya göre PUBG Mobile Türkiye topluluğu, PUBG Mobile’ın resmi Türkiye Facebook sayfasında, doğrulanmış hilecilerin ID’lerini düzenli olarak duyurmaya devam ediyor. Oyun içi raporlama ekranına hilecilerin ID numaralarının eklenmesi, Türk oyuncular tarafından talep edilen bir özellikti. Türk oyunculardan gelen bu talebi dikkate alan PUBG MOBILEgeliştiricileri, en yeni 0.15.0 güncellemesiyle birlikte hilecilerin ID numarasını ekleyen özelliği getirdi.

İlginizi Çekebilir