reklamı kapat

POPÜLER

5G

Qualcomm’dan 5G’li telefonların çıkış tarihiyle ilgili açıklama [Video]

Dün sizlere Qualcomm’un en yeni işlemcisi Snapdragon 855 hakkındaki detayları paylaşmıştık. Önümüzdeki yılki amiral gemisi telefonlara güç verecek Snapdragon 855 hakkında yeni bir detay ortaya çıktı. Qualcomm tarafından yapılan duyuruya göre Snapdragon 855 işlemcisinden 5G desteği yer alacak.

Advertisement

Qualcomm Başkanı Cristiano Amon, tüm Android üreticilerinin 2019’un sonunda 5G’yi destekleyen en az bir amiral gemisi telefonu olacağını söyledi. Apple’ın ise 2020 yılına kadar 5G destekli iPhone’u piyasaya sürmesi beklenmiyor. Qualcomm bundan bir yıl sonra, her bir Android telefon üreticisinin ABD’li taşıyıcılar tarafından satılan bir 5G amiral gemisi telefonu olacağını söyledi. Apple’ın, 2020’nin üçüncü çeyreğinin sonuna kadar 5G destekli iPhone’ları kullanıma sunmadığı ortaya çıktığında, Android platformunun 5G teknolojisini sunan ilk platform olacağını söyleyebiliriz. Qualcomm’un başkanı, 5G ile ilgili konuşmasında Qualcomm ile çalışan donanım şirketlerini de belirtti. Bu şirketler arasında Asus, Fujitsu, Google, HMD, HTC, InSeeGo, LG, Motorola, Netgear, NetComm Kablosuz, OnePlus, Oppo, Samsung, Sharp, Sierra Wireless, Sony, Telit, Vivo, WingTech, WNC, Mi ve ZTE bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

5G teknolojisiyle internete yeni bir soluk geliyor

5G teknolojisi 4G’den 10 ila 100 kat daha hızlı bir teknoloji olduğunu belirtelim.Tam uzunlukta bir film saniyeler içinde 5G’lik bir telefonda indirilebilecek.

İlginizi çekebilir

5G teknolojisiyle hız deneyimi artırıyor