reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

snapdragon 855

Samsung Galaxy S10’a güç verecek Snapdragon 855 hakkında son detaylar

Qualcomm’un en yeni işlemcisi Snapdragon 855 hakkında detaylı bilgiler ortaya çıktı. Uzun zamandır 8150 olarak adlandırılan işlemcinin Snapdragon 855 işlemcisiyle karşımıza çıkacağı da netlik kazandı.

Advertisement

Önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek amiral gemisi telefonlara güç verecek Snapdragon 855 işlemcisi 7 nm süreciyle üretileceği ifade ediliyor. TSMC tarafından üretileceği dile getirilen işlemcinin dört çekirdeğinin 1,8 GHz hızından, iki çekirdeğinin 2,4 Gaz hızından, bir çekirdeğinin ise 2,8 GHz hızından güç alacağı belirtiliyor. Snapdragon Elite Gaming” optimizasyonlarına sahip Adreno 640 grafik alt sistemine sahip olacağı dile getirilen işlemcide yapay zeka işlemcisi ve fotoğrafla ilgili özel algoritmalar bulunuyor. Önceki nesil işlemciden üç kat daha iyi performans sergileyen Snapdragon 855’de 5G X50 modem ve 4G X24 modem yer alıyor. 5G sayesinde kullanıcıların 4.5G’den çok daha hızlı internet bağlantısına sahip olacağını belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlk Snapdragon 855 işlemcili modeli ne zaman göreceğiz?

Qualcomm’un yeni işlemcisi Snapdragon 855’in ilk kez Samsung Galaxy S10’da göreceğiz. Snapdragon 855 işlemcili Galaxy S10’un Türkiye’de satılmayacağını bu modelin Amerika’da piyasaya sunulacağını söyleyelim. Galaxy S10’un önümüzdeki yıl gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresi’nde gün ışığına çıkması bekleniyor. Telefonun satış fiyatı henüz belli olmasa da yükse bir fiyattan satışa sunulacağını şimdiden dile getirebiliriz.

İlginizi Çekebilir

Bütçe dostu yeni modellerden Honor 10 Lite