reklamı kapat

POPÜLER

Quantum Break incelemesi

Uzun zamandır Xbox One’ın atağa kalkmasını sağlayacak oyunu bekliyoruz. Pek çoğumuz bunun Quantum Break olacağını düşünüyordu. Remedy’nin elinden çıkması, kullandığı fikirleri ve muhteşem kadrosuyla bunu rahatlıkla yapacak gibi görünüyordu. Nasıl da kendimizi kandırmışız.

Aslında işin içinde bir terslik olduğunu uzun zamandır tahmin ediyorduk. 2013 yılının E3 fuarı sırasında gerçekleşen Xbox One lansmanında duymuştuk ilk kez Quantum Break’i ve o dönemde 2014’te çıkması bekleniyordu. Sonrasında önce 2015’e, ardından da 2016’ya ertelendi. Belirtilen sebep oyunun cilalandığıydı lakin nasıl bir cila atıldıysa artık, iki sene sürdü.

Elbette bizler asıl sebebin bu olmadığını tahmin ediyorduk. Oyunun 2013’te gösterilen versiyonu ile mevcut hali arasında oldukça büyük farklar var mesela. Üç senelik bir süreç farklılıklar yaratabilir ancak ana karakterin görünüşüne kadar değişiyorsa yapı, bir noktada müdahaleye maruz kalındığı aşikar. Bunu tam olarak kim talep etti bilmiyoruz ancak oyuncu kadrosu son derece usta isimlerle doldurularak yeni bir yapılanmaya gidildi. Üstümüze vazife olmamasına rağmen, bu bütçe şişmesinin oyunun başarısını etkileyen en önemli unsurlardan birisi olduğunu düşünmekteyiz.