reklamı kapat

POPÜLER

Redmi K40 Pro

Redmi K40 serisinin çıkışına yönelik yeni bilgiler; iki model de aynı anda gelmiyor

Xiaomi alt markası Redmi, şu an aktif olarak Redmi K40 Pro modeli üzerinde de çalışma gösteriyor. Elbette normal K40 da geliyor.

Redmi K40 Pro ve K40 modelleri yeni haberlere göre ilginç olarak aynı anda gelmiyor. Modellerden Snapdragon 775 işlemcili Redmi K40’ın, Snapdragon 888‘li Xiaomi Mi 11 serisi gibi ay sonunda tanıtılacağı aktarılıyor. Söylendiği kadarıyla K40 Pro ise 2021’in ilk çeyreğine bırakılıyor. Bunun arkasındaki neden tam olarak bilinmiyor. Ancak telefonun gücünü Snapdragon 888 işlemciden aldığı düşünülüyor. Bu açıdan Xiaomi aynı anda iki adet Snapdragon 888’li cihazı satışa sunmak istememiş gibi duruyor. Hatırlarsınız K4o Pro modeli dün de gündemdeydi. Model sağlam bir kaynağa göre pop-up kamera sistemine sahip olmayacak. Xiaomi’nin bunun yerine selfie kamerasını bir ekran deliğine koyacağı aktarılıyor. Bu durum da daha önce söylediğimiz gibi güzel görünüyor. Çünkü pop-up kamera sistemleri su geçirmezliği ortadan kaldırıyor. Aynı zamanda pop-up için konulan motor sistemleri de telefonların içerisinde fazla yer kaplıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Redmi K40 serisi merak uyandırırken, firmadan Redmi 9 Power da geliyor

Redmi 9 Power, firmanın resmi paylaşımına göre dev bir pil üzerine kuruluyor ve arkasında dörtlü kamera sistemi barındırıyor. Henüz burada spesifik detaylar verilmiyor. Sadece modelin dörtlü arka kamera sistemine 48 megapiksellik ana kamera öncülük ediyor bilgisi veriliyor. İsmindeki “Power” ibaresiyle performans değil özellikle pil konusunda iddialı olacağı düşünülen telefon, çok ama çok yakında lanse edilecek izlenimi oluşturuyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Dikkat çeken konsol Xbox Series S ile tanışın