reklamı kapat

POPÜLER

Redmi Note 10

Redmi Note 10 serisi için açılan anket ve firmayı şaşırtan sonucu

Xiaomi imzalı merak edilen Redmi Note 10 serisi için firma bir anket başlattı ve yüksek ihtimalle beklenenden daha farklı bir sonuç elde etti.

Redmi Note 10 serisi yapılan resmi açıklamaya göre mart ayında resmi olarak lanse ediliyor. Tam spesifik lansman gününü halen açıklamayan firma, yeni seri için kısa süre önce Twitter’da bir anket başlattı. Bu ankette kullanıcılara telefonda 120 Hz yenileme hızına sahip en iyi LCD ekranı mı yoksa AMOLED (60 Hz ya da 120 Hz belirtilmemiş ancak 60 Hz’den bahsediliyor gibi duruyor) bir ekranı mı tercih etmek isteyecekleri soruldu. Cevap ise ezici üstünlük ile AMOLED oldu. Oy kullananların (9 bin kadar) yüzde 88’i 120 Hz olmamasına rağmen LCD’ye karşı AMOLED’i tercih etmek istediklerini belirtti. Bu da yukarıda da dediğimiz gibi firmayı oldukça şaşırttı. Bunu diyoruz çünkü yeni seri yüzde 99 ihtimalle 120 Hz LCD ekran üzerine kuruluyor ve kullanıcılar bunu istemiyor. Firmanın attığı bu anketi sonuç farklı çıkınca kaldırdığını da belirtmek gerekiyor.

Yapılan sızıntılara göre yeni ailede karşımıza tam olarak Redmi Note 10 4G, Note 10 Pro 4G ve Note 10 Pro 5G modelleri çıkarılacak. Duyduğumuz kadarıyla bu modellerin üçü de çok agresif bir fiyat politikasıyla raflardaki yerini alacak. Burada halen net rakam verilmiyor ancak fiyatların çok iddialı olacağı açık şekilde aktarılıyor. Bu da elbette son kullanıcı güzel görünüyor. Bu modellerin Türkiye’de de satılma ihtimali bulunuyor.

Redmi Note 10 serisi için teknik sızıntılar şöyle

Note 10 modeli gücünü Snapdragon 732G işlemciden alacak, Note 10 Pro içinse Snapdragon 765G 5G kullanacak. Kutularında şarj cihazının olmayabileceği yönünde bir bilginin de gündemde olduğu telefonlardan Note 10 Pro, 6 GB RAM ile 64 GB depolama, 6 GB RAM ile 128 GB depolama ve 8 GB RAM ile 128 GB depolama seçeneklerine sahip olacak. Telefon için Xiaomi üç farklı renk seçeneği sunacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Normal Redmi Note 10 ise 4 GB RAM ile 64 GB depolama ve 6 GB RAM ile 64 GB depolama seçeneklerine sahip olacak. Telefon için Xiaomi üç farklı renk seçeneği sunacak. İki telefon modeli de için de daha sonra farklı renkler tanıtılacak.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy S ailesi için geçmişe dönüş videosu