reklamı kapat

POPÜLER

Sahibinden LOG Tasarım

Rekabet Kurumu, Sahibinden hakkında soruşturma başlattı

Rekabet Kurumu, bugün resmî sitesinde yayınladığı duyuru ile Sahibinden hakkında soruşturma başlattıklarını açıkladı.

Rekabet Kurumu’nun sitesine Türkiye’nin satış konusundaki en büyük platformlarından olan Sahibinden hakkında açılan soruşturma özelinde şu açıklama geçildi: “Sahibinden Bilgi Teknolojileri Paz. ve Tic. AŞ’nin emlak ve vasıta satış/kiralama hizmetlerine yönelik çevrim içi platform hizmeti pazarlarında sahip olduğu hâkim durumunu aşırı fiyat uygulamak suretiyle kötüye kullandığı iddiası ile 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal ettiği iddiası üzerine yürütülen önaraştırma Rekabet Kurulunca karara bağlandı. Önaraştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 30.06.2022 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak Sahibinden Bilgi Teknolojileri Paz. ve Tic. A.Ş. hakkında soruşturma açılmasına, 22-29/469-M sayı ile karar verdi.”

Bu soruşturma yanında firma bugün yeni özelliği devre aldığını duyurdu. Bu konuda direkt olarak şu açıklama geldi: “Sahibinden.com, yapay zekâ teknolojisini kullanarak ilana ait bilgi ve fotoğraflardan video oluşturulmasına imkân tanıyan “İlan Klibi” özelliğini duyurdu. Bu özellik sayesinde kurumsal mağaza sahipleri portföylerini daha canlı ve ilgi çekici olarak sunabiliyor.”

Peki İlan Klibi özelliği ne sunuyor? Firma bu konuda şunları aktarıyor: “İlana ait fotoğraflardan ve bilgilerden yapay zeka teknolojisini kullanarak video oluşturulmasına imkan tanıyan “İlan Klibi, videoda yer alan etiket ve açıklamalarla ilan hakkında detaylar sunulmasına da imkan tanıyarak kullanıcıların ilan hakkındaki bilgilere daha görsel bir şekilde ulaşmasına yardımcı oluyor.

İlan Klibinde kullanılan fotoğraflara, fotoğrafın gayrimenkulün hangi bölümüne ait olduğunu gösteren etiketler eklenebiliyor ve detaylı açıklama yazılabiliyor. Ek olarak kullanıcılar kendilerine sunulan arka plan müzik alternatiflerinden istediklerini seçerek İlan Klibini daha özelleştirilmiş bir hale getirebiliyor. “

Sahibinden soruşturması yanında bu da ilginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın