reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi imzalı yeni Redmi K50S Pro

Xiaomi imzalı yeni Redmi K50S Pro çok iddialı geliyor

Xiaomi, akıllı telefon tarafında yeni ürünler geliştirmeyi sürdürüyor. Firmadan teknik olarak çok iddialı Redmi K50S Pro da geliyor.

Xiaomi imzalı amiral gemisi Redmi K50S Pro bir kez daha gündemde yer alıyor. Yapılan bir sızıntı ile teknik özellikleri ortaya çıkan ürün, genel olarak çok güçlü görünüyor. Üzerinden geçersek telefon gücünü Snapdragon 8+ Gen 1 işlemciden alıyor ve 8 GB ile 12 GB RAM seçeneklerine sahip. Modelin en iddialı olduğu yanların başında kamera sistemi geliyor. Çünkü amiral gemisinin arkasında 200 megapiksellik bir ana kamera yer alıyor. 200 megapiksel dikkat çekiyor ancak bu konuda beklentiyi çok fazla yükseltmemek gerekiyor. Çünkü 200 megapiksel kameraya sahip ilk telefonun burada yer verdiğimiz örneği genel olarak kimseyi tahmin etmedi. Fakat Xiaomi’nin K50S Pro özelinde henüz hangi 200 megapiksellik Samsung sensörü kullanacağı netleşmiş değil. Eğer ISOCELL HP1 yerine yeni tanıtılan ISOCELL HP3 kullanılırsa, sonuçlar çok daha iyi olabilir.

Bilmeyenler için ISOCELL HP1 üstüne geçtiğimiz aylarda ISOCELL HP2 adı atlanarak ISOCELL HP3 eklendi. Yine 200 megapiksel çözünürlük sunan bu yeni sensör, kâğıt üzerinde daha iyi sonuçlar sunuyor. Peki Samsung ISOCELL HP1 ile yeni tanıtılan ISOCELL HP3 arasında ne farklar bulunuyor?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Üzerinden geçmek adına yeni sensör, 0.64 um yerine 0.56 um piksel boyutuna sahip ve 1/1,22 inç yerine 1/1,4 inç sensör üzerine kuruluyor. HP1’den yüzde 20 oranında daha az yer kaplayan ve bu sayede daha fazla telefona giriş yapabileceği aktarılan HP3, Super QPD otomatik netleme teknolojisi ile geliyor. Söylendiği kadarıyla sensördeki her piksel AF yetenekli ve bu sayede köşeden köşeye kararlı otomatik netleme sunulabiliyor.

Redmi K50S Pro için yapılan sızıntıda elbette başka detaylar da verildi. Örneğin modelin arkasındaki 200 megapiksel ana kameraya 8 megapiksel ultra geniş açı + 2 megapiksel makro kameralar eşlik ediyor. Önünde 20 megapiksel selfie kamerası olan cihaz, Android 12 + MIUI 13 üzerine kuruluyor ve 120W hızlı şarj destekli 5.000 mAh pil taşıyor.

Fiyatının çok ucuz olması beklenmeyen telefon, parmak izi sensörünü ekranına entegre ediyor ve çiftli hoparlör sistemi taşıyor. 6,67 in HDR10+ destekli 120 Hz OLED ekran üstüne kurulan telefon, çok büyük ihtimalle Türkiye’de satılmayacaktır.

Not: Görsel temsilidir.

Redmi K50S Pro yanında bu da ilginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın