reklamı kapat

POPÜLER

Renault

Renault cephesinde yeni CEO seçimi için adım adım sona doğru

Uzun süredir gündemde olan Renault CEO seçimi için bugün basına yansıyan detaylarla birlikte artık her an bir açıklama beklediğimiz döneme girdik.

Japonya’daki kaçış süreciyle tüm dünyanın ilgisini bir anda üzerine çeken eski CEO Carlos Ghosn üzerinden Renault da gündemdeki payını alıyor. Son gelişmelerin ardından ortaklığın dahi tehlikeye girebileceği ihtimalleri konuşulurken, Fransız üreticinin yeni CEO için karar aşamasında olduğunu da biliyoruz. Bu noktada ön plana çıkan kişiyse geçtiğimiz günlerde görevinden istifa eden Luca De Meo’dan başkası değil. SEAT‘ta gerçekleştirdiği CEO’luk görevinin ardından yeni görev yeri Renault olacağına dair gelişmelerle sık sık gündeme olan Meo, bugün de benzer bir süreçle karşımızda. Dış kaynaklardan alınan son bilgiler ise, artık resmi açıklama için hazırlıkların başladığını gösteriyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Renault son toplantıyı gerçekleştirdi”

Fransa merkezli Le Figaro tarafından servis edilen detaylara baktığımızda, marka yönetiminin genel merkezde bugün toplandığını görüyoruz. Meo’nun CEO seçilmesi konusunda son bir onay niteliğinde olacağına dair beklentilerin olduğu bu toplantının ardından birkaç gün içerisinde resmi açıklama da beklenmeye başlandı. Ghosn ardından Thierry Bollore tarafından geçici olarak yürütülen görev için net başlangıç tarihi de merak ediliyor. Nitekim konuyla geçtiğimiz süreçte ortaya çıkan detaylar, Meo’nun anlaşması gereği 6 ay daha herhangi bir yerde görev alamayacağını gösteriyordu. Bir dönem Volkswagen CEO’luğu için de adı geçen başarılı yöneticinin geleceği önümüzdeki birkaç saat içersinde bile şekillenebilir. Gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi çekebilir

Renault Arkana