reklamı kapat

POPÜLER

Renault’dan gelecekteki dengeleri değiştirecek önemli transfer

Peugeot’nun günümüzde asfalt üzerinde gördüğümüz karakterinin mimari olan tasarımcı Gilles Vidal, Renault Grubu’na geçmeye hazırlanıyor.

Koronavirüs sürecinin maddi yönden en çok etkilediği otomobil üreticilerinin başında Renault vardı. Fransız hükümetinin destek hamlesiyle bu önemli virajı atlatan yönetim ekibi, süreci tersine çevirmek adına yoğun bir mesai içerisinde. Kısa süre önce eski Seat CEO’su Luca de Meo’yu yeni CEO’su olarak göreve getiren Fransız üreticinin yeni şekillenmesi de benzer eğride sürüyor. Eski SEAT tasarım patronu Alejandro Mesonero-Romanos’u da bu kapsamda ekibe katan Luca De Meo, şimdi de markanın dinamiklerini değiştirme konusunda çok daha heyecan verici bir transfere imza attı. Kısa süre önce yapılan açıklamayla öğrendiğimiz bu hamleyle birlikte, eski Peugeot tasarım yöneticisi Gilles Vidal’ın da Renault Grubuna katılacağını öğreniyoruz.

Gilles Vidal Renault grubuna yeni bir dinamizm katabilir

Otomobil meraklılarının yakından tanıdığı isimlerden birisi olan Vidal, Peugeot’nun günümüz başarısında en büyük paya sahip kişiler arasında. 48 yaşındaki başarılı tasarımcı, 2010 yılından bu yana Peugeot markası için tasarım direktörü olarak görev yapıyor. Geliştirdiği yeni tasarım vizyonu günümüz ürün gamının tamamına yansıtılan Vidal, Peugeot Design Lab’in kurulmasında da büyük payı var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Süreçle ilgili açıklamalarda bulunan Renault grubu yöneticisi Laurens van den Acker; “Gilles Vidal’ı ekibimize davet etmekten heyecan duyuyoruz. Gilles, güçlü ve çekici tasarım odaklı markalar yaratma konusunda ciddi bir bilgiye sahip. Tecrübesi, yenilik duygusu ve tasarıma olan tutkusu Groupe Renault için büyük bir kazanım olacak. Gilles birçokları için ilham kaynağı oldu. Onunla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum.” ifadelerine yer verdi.