reklamı kapat

POPÜLER

Google Maps için sürücüleri sevindirecek güncelleme

Resmi açıklama geldi; otoyollarda hız sınırı artıyor!

Kısa süre önce İçişleri Bakanı Süleyman Soylu önemli bir açıklamada bulundu. Bu açıklamaya göre otoyollarda hız sınırı artıyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, otoyollardaki hız limitinin artırılmasıyla ilgili yaptığı bir açıklamada, “120 kilometreyi yüzde 5 ya da 6’lık artışla yükseltip toplam toleransıyla beraber 140 kilometre en üst limit sağlayabilme imkanına sahip olma yönünde bir değerlendirmemiz var” dedi. Önümüzdeki yıl yani 2020 için düşünülen bu değişiklik, birçok sürücüyü oldukça sevindirecek gibi görünüyor. Bu arada Soylu’dan başka bir açıklama da geldi. Elektronik Denetim Sistemi (EDS) ve plaka tarama sisteminde yeni bir yazılım ürettiklerini belirten İçişleri Bakanı, tüm otoyollarda ortalama hız koridoru sistemi oluşturduklarını söyledi. “Otoyola girdiğiniz saatle çıktığınız saat arasında eğer 120+12’ye 132 kilometreye uyarsanız ancak bu saatte çıkarsanız değil, buradan eğer bunun üstünde bir zaman dilimiyle çıkarsanız otomatik olarak size ceza gelecek” diyen Bakan Soylu, bunun caydırıcılık oluşturduğunu belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Otoyollarda hız sınırı için yapılacak artış önemli bir gelişme

Süleyman Soylu, yaptığı açıklamada aynı zamanda trafik kazaların büyük bir bölümünün artık yol kusurundan değil sürücü hatasından kaynaklandığını, kazaları azaltabilecek faktörlerin devreye alınmasıyla olası ölüm ve yaralanmaların da azaldığını aktardı. Bu konuda başka önlemlerin de alınacağı aktarıldı.

İlginizi Çekebilir

Uzaya özel hazırlanmış gibi duran yeni konsept