reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Otoyollarda hız sınırı artırılıyor

Resmî açıklama geldi: “Otoyollarda hız sınırı biraz daha artırılıyor”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bugün otoyolların hız sınırı için yapılacak düzenlemeyi duyurdu. Limitler biraz daha artıyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan resmî açıklamaya göre 1 Temmuz sonrasında otoyollarda hız sınırı artırıyor. Duvar’da yer alan habere göre üç farklı otoyolda hız limitinin arttırılacağını söyleyen Soylu, Kuzey Marmara, İstanbul-İzmir ve Ankara-Niğde otoyolunda üst sınırın saatte 140 km’ye çıkarılacağını açıkladı. Aynı açıklamaya göre 120 km 140 km’ye, idari yaptırım ise 154 km seviyesine çıkarılacak. Bu konuda “ama bu 154 km hız yapsınlar demek değildir” diyen Süleyman Soylu, yollar için hız konusunda da bir standardizasyona gidileceğini de açıkladı. Bu konuda tam olarak şu aktarıldı: “Bölünmüş yollarda da ayrı bir şey getiriyoruz. Giresun’dan girdiniz, Ordu’ya çıktınız. Bütünleştirmeyi, sürücünün kafasını karıştırmayacak, şurada ne kadardı, tabelaya bakayım… Standardizasyonu da önümüzdeki günlerde sağlayacağız.”

Hız sınırı artışı şu an birçok sürücü tarafından olumlu karşılanıyor ancak bunun kötü sonuçlar doğurabileceğini düşünenler de bulunuyor. Fakat yeni nesil otomobil modelleri artık hız konusunda eskiye oranla çok ama çok daha güvenli durumdalar. Yeni nesil araçlarda yüksek hıza çıkıldığını anlamak bile zorlaşmış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu konuda iş elbette sürücülerde bitiyor ve herkesin bilinçli şekilde araç kullanması gerekiyor. Kimse limitlere ulaşmak ya da limitleri zorlamak zorunda değil. Sonuçta kimse yola yüksek hızda yarış yapmak için çıkmıyor.

Hız sınırı gelişmesi yanında bu da ilginizi çekebilir: OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti