reklamı kapat

POPÜLER

iMac 5K

Retina 5K ekranlı iMac incelemesi

Apple’ın uzun yıllar minimalist tasarımı ve güçlü performansıyla büyük beğeni toplayan hepsi bir arada bilgisayarı iMac, Retina 5K ekranıyla sınırları zorluyor. Sahip olduğu özelliklerle rakiplerine fark atan yeni iMac, piyasadaki en iyi bilgisayarlardan biri. Sizin için 2015 ortası model Retina 5K ekranlı iMac’i inceledik.

iPhone, iPad ve MacBook Pro’larda uzun süredir kullanılan Retina ekranı iMac’e getiren Apple, ilk Retina ekranlı iMac’i geçtiğimiz yıl piyasaya sürmüş ve gündeme bomba gibi düşmüştü. 5K çözünürlük sunan ekranıyla birçok bilgisayar ve televizyonun sunduğu çözünürlükten çok daha yüksek bir değere sahip olan Retina ekranlı iMac, güçlü performansıyla tüm dikkati üstüne çekse de yüksek satış fiyatıyla herkesin satın alabileceği türden bir cihaz değil. Apple, bu yıl Retina 5K ekranlı iMac’in fiyatını çok az da olsa düşürdü. Retina 5K iMac piyasaya sürüldüğünde 2.499 dolardan satışa sunulmuş ve ardından fiyatı 2.299 dolar seviyesinde çekilmişti. Yeni iMac’i Amerika’da 1.999 dolardan Türkiye’de ise 7.199 TL’den başlayan fiyatla satışa sunan Apple’ın Türkiye’de 100 TL’lik indirim yaptığını belirtelim. Geçtiğimiz yıl Türkiye’de satışa sunulan 7.299 TL’lik versiyonun bu yıl piyasaya sürülen versiyondan performans açısından daha iyi olduğunun altını çizelim.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Retina 5K ekranlı iMac incelemesi” için 3 cevap

  1. bob dedi ki:

    i5 8gb’lık en dandik versiyonu 7200. iki upgrade yapıyorsun 10k oluyor. düşün, ben her sabah köy ekmeğine çökelek yerine parmağım kadar beluga havyarı sürüp yiyerek güne başlayan adamım ben bile alamıyorum.

  2. yogi dedi ki:

    Ya reklam kokan hareketler bunlar demek istemiyorum da ekran kartına bi bakın 4kda oyunu performanslı oynatan hiçbir kart bu makinalarda yok 5k ne alaka. yüksek oyuncu deneyimi 1080p ise ekran ne işe yariyo ne deneyiminden bahsediyorsunuz bi anlasak
    Tamam kabul güzel konsept kaliteli malzeme hoş arayuz olan stabil ve sağlıklı işletim sistemi ama sadece o kadar .ne render ne oyun makinesi olarak bu paraya toplanacak mini itx kasalı yine konsept pc kavramına dahil olabilecek her pc ye Ezilir bu alet

  3. Zaten iMac 5K alanların büyük bir çoğunluğu oyun oynamak için almıyor. Oyun için almak isteyen zaten PC alır. iMac kullanıcıları genel olarak profesyonel iş için kullanıyorlar. Örneğin bir web tasarımcı yada daha grafik tasarımcının işini o kadar çok kolaylaştıran faktör var ki anlatılmaz yaşanır. iMac 5k da render aldığımda ise hiç ısınma olmadı. Buraya dikkat etmek lazım. Profesyonel işlerde Apple gerçekten sağlam işleri var.