reklamı kapat

POPÜLER

iMac

Türkiye fiyatı belli olan yeni iMac hakkında her şey

Apple, güncellenmiş yeni iMac’leri Türkiye’de satışa sundu. Bir önceki nesille karşılaştırıldığında 2.4 kat daha güçlü performans sergileyen yeni iMac grafik açısından da yüzde 80’e varan bir performans artışı sunuyor.

4K veya 5K seçenekleriyle sunulan Retina ekran, iMac’te göz kamaştırıcı bir deneyim sağlıyor. 1 milyar renk ve 500 nit parlaklık sayesinde grafikler de dikkat çekiyor. P3 renk yelpazesine sahip Retina ekran, standart beyaz LED’ler yerine gelişmiş kırmızı‑yeşil fosfor LED’ler kullanıyor. Bu da şu anlama geliyor: Kırmızı, yeşil ve maviden oluşan üç renk eşit derecede temsil ediliyor ve gerçek dünyanın renklerini daha dengeli ve daha keskin bir şekilde yansıtıyor. Böylece tüm fotoğraf ve içerikler çok daha canlı hale geliyor.

Yeni iMac, sekizinci ve dokuzuncu nesil Intel Core işlemcilere ve en yeni üstün performanslı grafik donanımlarına sahip. İki modelde de bulunan yüksek süratli ve kapasiteli Fusion Drive ile depolama da bu hıza ayak uyduruyor. iMac’i 2 TB’a kadar SSD ile yapılandırmak da mümkün.

27 inç modeli şimdi 5.0 GHz’e kadar çıkabilen Turbo Boost hızlarına sahip. 21.5 inç modeli ise 4.6 GHz’e kadar çıkabiliyor. iMac güçlü ve yeni Radeon Pro 500X serisi grafik teknolojisine sahip. 27 inç Retina 5K ekranlı iMac 8 GB’a kadar, 21.5 inç Retina 4K ekranlı iMac ise 4 GB’a kadar özel VRAM ile yüklü. Her iki model de görsel efektler ve 3D grafikler konusunda tam anlamıyla bir gövde gösterisi yapıyor.

Yeni iMac Türkiye fiyatı

21,5 inç ekranlı ve 4K çözünürlüklü modelin başlangıç fiyatı 9.399 TL. 27 inçlik ve 5K çözünürlüklü yeni iMac’in başlangıç fiyatı ise 12.999 TL. Eğer en güçlü özelliklere sahip iMac satın almayı düşünüyorsanız 40.599 TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor.

İlgini Video