reklamı kapat

POPÜLER

Rogue One’ın alternatif finali gün yüzüne çıktı

Geçtiğimiz aralık ayında vizyona giren Rogue One ile Death Star‘ın planlarının nasıl çalındığını seyretme fırsatı yakaladık. Şimdi olayların A New Hope filmine bağlandığı bu filmin farklı bir şekilde sonlanabileceği ortaya çıktı.

Haberimize devam etmeden önce belirtmekte yarar var, bu haberimizde Rogue One filminin finaline dair spoiler yer almaktadır.

Hatırlarsanız Rogue One’da imkansız bir göreve adım atan kahramanlarımız Death Star‘ın planlarını çalmak uğruna hayatlarını feda ediyordu. Ancak senaryoyu kaleme alan Gary Whitta herkesin öleceği bir finalin Disney klasmanlarına göre fazla karanlık olabileceğinden endişe ediyordu. Bu sebeple başlangıçta farklı bir hikaye denemesi gerçekleştirildi. Rogue One’ın alternatif versiyonunda Jyn Erso uzunca bir süredir isyancı olarak görev yapıyordu. Hatta teğmen rütbesine bile sahipti. Bu sebeple kahramanlarımızdan bir kısmı hikayenin ilk versiyonunda yer almıyordu. Onun yerine operasyon Jyn Erso ve Cassian Andor etrafında şekilleniyordu. İkili planları çalıyor ve Scarif‘ten kaçmayı başarıyordu. Böylece son dakika veri aktarımına gerek kalmıyordu. Ancak herkesin hayatta kaldığı bu final isyan ve özgürlük uğruna verilen mücadelenin duygusal yükünü ortadan kaldırıyordu. Disney‘in fedakarlık temasını uygun bulmasıyla birlikte filme yeni karakterler eklendi ve hepsi bu uğurda hayat vermiş oldu.

Planlanan bu alternatif son hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Sinemalarda izlediğimiz final mi, yoksa hikayenin ilk versiyonu mu daha uygun olurdu?

YORUMLAR