reklamı kapat

POPÜLER

Sağ kolunuz olmaya aday hepsi bir arada robot: Makerarm [Video]

Tüm maker‘ların hayali, projelerini gerçekleştirirken ihtiyaç duydukları alet edevata kolayca erişim sağlayabilmek. Peki 3D yazıcıdan lazer işlemeye kadar onlarca alete tek bir gövdede ulaşabileceğinizi söylesek?

Makerarm, her Maker’ın aradığı sağ kolu olmaya hazırlanıyor. Kickstarter projesi olan robotun marifetleri her türlü işin altından kalkmasına yardımcı oluyor. Değiştirilebilir ağzı sayesinde birbirinden bağımsız pek çok işlevi yerine getiren Makerarm, filament ve reçine olmak üzere iki farklı türde 3D baskı gerçekleştirebiliyor. Değiştirilebilen uçları sayesinde oyma ve delme gibi işlemleri yapabilen cihaz aynı zamanda deri, ahşap, plastik gibi malzemelerin üzerine lazer işleme de gerçekleştirebiliyor. İkinci bir Makerarm ile ortak çalışabilen cihaz, herhangi bir nesneyi de tutup kaldırabiliyor ve istenilen yere yerleştirebiliyor.

makerarm
Kullanıcıların isteğine bağlı olarak kişisel uçları ile özelikleri artırılabilen Makerarm, mobil cihazlar aracılığıyla rahatlıkla kontrol edilebiliyor. Belirli komutları öğretebileceğiniz cihaz, resim yapıp yazı bile yazabiliyor. Yapılabileceklerin sınırsız olduğu Makerarm ile baskılı devre kartı yapıp elektronik projelerinizi gerçekleştirebilir ya da en basitinden hazırladığınız pastanın üstünü süsleyebilirsiniz. Yetenekleri saymakla bitmeyen Makerarm’ın Kickstarter fiyatı 1.399 dolar.

VİDEO