reklamı kapat

POPÜLER

Samsung 5G telefon

Samsung’dan 5G telefon pazarında büyük başarı

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, 2019’da 5G pazarını domine etti. Firmanın yeni açıklandığı rakam oldukça iyi.

Samsung, altyapılar gelişmemiş olmasına rağmen 5G telefon dönemini 2019’da başlattı. 5G’nin aktif olduğu pazarlarda sunulan bu telefonlardan, yapılan açıklamaya göre 2019’da 6,7 milyon adet sevk edildi. Bunların tam olarak ne kadarının satıldığı bilinmiyor ancak firmanın 2019’da 5G akıllı telefon pazarının yüzde 53,9’unu ele geçirdiği aktarılıyor. Peki firmanın 5G’li cihazları hangisiydi? Burada karşımıza ilk olarak Samsung Galaxy S10 5G çıktı. Daha sonra Galaxy Note 10 5G, Galaxy Note 10 Plus 5G, Galaxy Fold 5G ve diğerlerinden farklı olarak amiral gemisi değil orta üst seviyede yer alan Galaxy A90 5G modeli geldi. Yakında bunlar arasına Galaxy Tab S6 5G tablet modelini de ekleyeceğini aktaran şirket, halen gelişmeyen altyapılara rağmen bu alana büyük önem veriyor. 5G döneminin esas patlamayı 2021’de yapacağı biliniyor. Çünkü 2020 sonunda 5G’li iPhone’lar geliyor. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung, Galaxy S20 ailesinde de 5G sunacak

Biliyorsunuz şubat ayında Galaxy S20 ailesi tanıtılacak. Ailede hep söylediğimiz gibi en çok Galaxy S20 Ultra modeli öne çıkıyor. Bu model ailenin geri kalanından farklı olarak merkezinde 108 megapiksel ana kameranın yer aldığı beşli bir arka kamera kurulumuyla geliyor. Bu kurulumun merkezinde ISOCELL Bright HM1 adına sahip ve bu modele özel olarak tasarlanmış 108 megapiksel sensör yer alıyor. Ancak beşli kurulumda en çok kare formuyla fark yaratan periskop kamerası dikkat çekiyor. Bunun Ultra modele 5x optik zoom ve 100x dijital zoom getireceği biliniyor. Buna ek olarak modelin arkasında 3D ToF sensörü ile ultra geniş açı kamera da bizleri bekliyor. 120 Hz‘lik bir AMOLED ekran üstüne kurulacak telefonun, 5.000 mAh pil taşıyacağı da söyleniyor. 5G desteğinin sadece bu modelde sunulabileceği de gelen bilgiler arasında.

İlginizi Çekebilir

Huawei’nin yeni tablet modeli