reklamı kapat

POPÜLER

Samsung firevase

Samsung’dan yangın söndürebilen vazo: Firevase [Video]

Güney Kore merkezli teknoloji Samsung, 1 Nisan öncesinde ilginç bir ürünle gündeme geldi. Karşımızda gerçek anlamda yangın söndürebilen vazo Firevase bulunuyor.

Samsung’dan hiç beklenmeyen bir ürün karşımızda bulunuyor. Firma gerçek anlamda yangına karşı bir vazo hazırlamış. Şirketin alt firması olan Cheil Worldwide tarafından üretilen vazo, gövdesinin büyük bölümünde “potasyum karbonat” taşıyor. Herhangi bir yangı durumunda direkt olarak bir el bombası gibi fırlatılan ve oluşan yangını söndürebilen Samsung Firevase vazo modelinden, orijinalde 100 bin adet üretilmiş. Güney Kore’de evlere yangın söndürücü alınması için hazırlanan bir kampanya kapsamında hazırlanan ürün, gerçekten işe yarıyor gibi görünüyor. Bu kampanya sayesinde Güney Kore’deki yangın söndürücü sahiplenme oranının ciddi şekilde arttığı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Burada yüzde 8’lik bir artıştan bahsediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Firevase için daha büyük üretim planları var

İlk kampanyanın başarısı nedeniyle Cheil Worldwide firmasının 200 bin kadar Samsung Firevase üreteceği belirtiliyor. İstenirse normal bir vazo olarak da kullanılabilen ürün, gerçekten her evde olması gereken bir seçenek oluşturuyor. Ufak yangınlar büyümeden böyle bir şekilde müdahale etmek oldukça mantıklı duruyor. Ürün için hazırlanan resmi tanıtım videosunu direkt olarak yukarıda izleyebilirsiniz.