reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Expert RAW Samsung

Samsung, “Expert RAW” uygulaması için desteği genişletiyor

Samsung Galaxy S21 ailesinin en iyisi konumunda yer alan Samsung Galaxy S21 Ultra için özel bir Expert RAW uygulaması sunuluyor.

Yapılan açıklamaya göre geçtiğimiz haftaya kadar Samsung Galaxy S21 Ultra modeline özel Expert RAW uygulaması, 25 Şubat tarihinde başka Samsung telefonlar ve ülkeler için de gelecek. Henüz bunların ne olduğu açıklanmıyor ancak sürecin ilk aşamada sadece güncel üst seviye ürün gamını kapsaması bekleniyor. Yani uygulamanın Galaxy Z Fold 3, Flip 3, Galaxy S20 Ultra ve Galaxy Note 20 Ultra gibi cihazlar için çıkması bekleniyor. Şimdilik Galaxy A serisi için bir bilgi bulunmuyor.

Samsung Galaxy S21 Ultra yanında yeni çıkan Samsung Galaxy S22 Ultra‘ya da destek veren Expert RAW kamera uygulaması, kişilerin telefonlarının ana, ultra geniş açı ve telefoto kameralarında Pro Mode kullanmasına imkân tanıyor. Pro Mode sayesinde kişilere birçok detaylı manuel fotoğraf çekim ayarları sunuluyor ve uygulamada her kamera netleme başta olmak üzere her kalemde tek tek kontrol edilebiliyor.

Expert RAW ile sadece bunlar gelmiyor. Söylendiği kadarıyla bu yeni uygulama ile destekli telefonlar HDR desteği kazanıyor ve fotoğrafları kayıpsız JPEG ya da 16-bit DNG RAW formatlarında dışa aktarabiliyor.

DNG RAW formatında kaydedilen fotoğraflar tüm veriyi bünyesinde taşıdığından Lightroom gibi harici uygulamalar üzerinde çok daha rahat şekilde düzenlenebiliyor.

Bu arada Expert RAW için firmadan geçtiğimiz ay yukarıda izleyebileceğiniz resmi tanıtım videosu da gelmişti. Burada sunumu Shaa Jung isimli vahşi yaşam fotoğrafçısı yapıyor ve yideoda Samsung Galaxy S21 Ultra ve Expert RAW kamera uygulaması ile etkileyici fotoğraflar çekiliyor.

İlginizi Çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın