reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Expert RAW Samsung

Samsung, “Expert RAW” uygulaması için özel video yayınladı

Samsung Galaxy S21 ailesinin en iyisi konumunda yer alan Samsung Galaxy S21 Ultra için özel bir Expert RAW uygulaması sunuyor.

Advertisement

Samsung Galaxy S21 Ultra, Samsung’un şimdiye kadar yaptığı en iyi mobil kamera sistemlerinden birisi taşıyor ve telefon için Güney Kore’de Expert RAW fotoğraf uygulaması sunuluyor. İleride yakında tanıtılacak Galaxy S22 sersinin üyeleri başta olmak üzere diğer Samsung cihazlara da destek vermesi beklenen uygulama, Galaxy S21 Ultra özelinde önemli imkanlar sunuyor.

Expert RAW kamera uygulaması, Galaxy S21 Ultra sahiplerinin telefonlarının ana, ultra geniş açı, 3x telefoto ve 10x telefoto kameralarında Pro Mode aktif etmesi ile kullanmasına imkân tanıyor. Pro Mode sayesinde kişilere birçok detaylı manuel fotoğraf çekim ayarları sunuluyor. Uygulamada her kamera netleme başta olmak üzere her kalemde tek tek kontrol edilebiliyor.

Expert RAW ile sadece bunlar gelmiyor. Söylendiği kadarıyla bu yeni uygulama ile Galaxy S21 Ultra modeli HDR desteği kazanıyor ve fotoğrafları kayıpsız JPEG ya da 16-bit DNG RAW formatlarında dışa aktarabiliyor.

DNG RAW formatında kaydedilen fotoğraflar tüm veriyi bünyesinde taşıdığından Lightroom gibi harici uygulamalar üzerinde çok daha rahat şekilde düzenlenebiliyor. Firmanın yayınladığı yukarıda izleyebileceğiniz video da işte tam olarak bu anlattıklarımızı gözler önüne seriyor.

Burada sunumu Shaa Jung isimli vahşi yaşam fotoğrafçısı yapıyor ve yayınlanan yideoda Samsung Galaxy S21 Ultra ve Expert RAW kamera uygulaması ile gerçekten etkileyici fotoğraflar çekiliyor.

İlginizi Çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın