reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Samsung, Full HD ekranlı Windows Phone hazırlığı içinde

PhoneArena‘nın haberlerine göre Samsung, 1080p çözünürlüklü ve Windows Phone 8 işletim sistemli bir akıllı telefon hazırlığı içinde. SM-W750V kod adlı akıllı telefon tanıtılması durumunda, Güney Koreli şirketin Full HD ekranlı Windows Phone 8 işletim sistemli modeli olacak.

Aslında bu dedikodular çok yeni sayılmaz. Geçtiğimiz yıl da Windows Phone işletim sistemli Samsung cihaz hakkında dedikodular vardı. Bluetooth sertifika onayı ve sevkiyat dokümanları 2013’te internete sızan akıllı telefonun 1080p çözünürlüklü 5 inç ekran ve yüksek hızda internet için LTE bağlantısıyla birlikte geleceği söyleniyor. Güney Koreli şirket tarafıından henüz resmi bir açıklama gelmemesine rağmen akıllı telefonun Bluetooth SIG ve Samsung Mobile‘da listelenmesi fitilin ateşini yakacağa benziyor. Eğer dedikodular gerçekten doğruysa Samsung, yeni telefonuyla Nokia, HTC ve Huaewei’nin Windows Phone’lu telefonlarının karşısına rakip olarak çıkabilir.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Samsung, Full HD ekranlı Windows Phone hazırlığı içinde” için 4 cevap

 1. Çağrı Bostancı dedi ki:

  Windows Phone işletim sisteminde Full HD desteği yok. Bu nedenle Full HD bir WP cihaz olması söz konusu değil. Zaten Nokia bu yüzden sadece 2 çekirdek işlemci kullanıyor. Haber tamamen yanlış.

 2. Zéro dedi ki:

  Keşke haberi yalanlamadan önce biraz araştırma yapsaydın. Windows Phone’un Full HD ekran desteklediğini hatta Full HD ekranlı Nokia modellerinin Türkiye’de dahi satışa sunulmak üzere olduğunu öğrenebilirdin. İncelemen için link de paylaşayım http://www.nokia.com/tr-tr/urunler/telefon/lumia1520/

 3. cenk dedi ki:

  Örneğin lumia 1520

 4. SeriouslyDude? dedi ki:

  kardeş, sen epey geride kalmışın.