reklamı kapat

POPÜLER

Panasonic Lumix GH3

Panasonic Lumix GH3 incelemesi

Panasonic’in aynasız sınıfta ses getiren modeli GH2’nin yerini alan Lumix GH3, özellikle video çekimlerinde üst sınıflardaki rakiplerine göre daha uygun fiyatlı ve başarılı bir alternatif oluşturuyor

Panasonic’in aynasız modelleri arasındaki güçlü modeli GH2 yerine gelen Lumix GH3, geliştirilen özellikleri ve daha profesyonel bir kullanım alanı için tasarlanan yapısı ile dikkat çekiyor. İlk olarak Almanya’da düzenlenen Photokina fuarında tanıtılan GH3, selefinin segmentteki iddiasını devam ettiriyor. Lumix GH2’ye göre fotoğraf kalitesinde iyileştirmeler gözlemlediğimiz Lumix GH3’ün asıl atılım yaptığı konu ise video çekimlerinde elde ettiği başarı. GH3’te kullanılan sensör önceki versiyonla aynı olsa da artan işlemci ve yazılım gücü sayesinde saniyede 60 kare hızla 1080p video çekimi yapılabiliyor.

Üst segmentteki daha pahalı kameralara yaklaşan video çekim yetenekleri ile GH3 daha uygun fiyata kaliteli videolar çekmenize olanak tanıyor. Ayrıca daha profesyonel sonuçlar elde etmek üzere video çekimlerinde kullanılan mikrofon ve eşzamanlayıcı gibi bağlantılara da sahip Lumix GH3’ün aynasız mimarisi ve lens motorları video kaydı esnasında otomatik odak özelliğinden yararlanabilmeyi sağlıyor. 1920×1080 çözünürlükte saniyede 60, 50, 30, 25 ve 24 kare video çekebilen GH3, bu videoları H.264 codec’iyle sıkıştırıyor.