reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Fold

Samsung Galaxy Fold kullanıcılarına sevindirici haber

Samsung’un ilk katlanabilir telefon modeli Samsung Galaxy Fold hakkında güzel bir gelişme yaşandı. Hızlı derecede Android 10 güncelemesini kullanıcılarla buluşturan Samsung, katlanabilir telefonu Galaxy Fold’a da bu güncellemeyi getiriyor.

Şu anda Fransa’daki Galaxy Fold kullanıcılarının bu güncellemeyi yükleyebileceği belirtiliyor. Önümüzdeki günlerde diğer Avrupa ülkeleri için de bu güncellemenin yayınlanması bekleniyor. Samsung imzalı model
sunulan güncellemeyle Android 10 tabanlı One UI 2.0 arayüzünün özelliklerine kavuşuyor. F900FXXU3BTCD sürüm numarasıyla yayınlanan güncelleme One UI 2 ile birlikte kullanıcılara daha modern bir arayüzü sunuyor.

Karanlık mod, Android 10 ile gelen en dikkat çekici yenilikler arasında yer alıyor. Gündüz ve gece ortamları için gelişmiş görüntü, metin ve renk ayarları kullanıcılara sunuluyor. Daha net uygulama simgelerinin ve sistem renklerinin yer aldığı güncellemede boşa harcanan ekran alanını ortadan kaldırmak için geliştirilmiş başlık ve tuş düzenleri de bulunuyor. Daha akıcı animasyonlarla eğlenceli bir kullanım deneyimi vadeden Android 10 güncellemesinde yeni navigasyon hareketleri de eklenmiş durumda. Kullanıcılar parmaklarını minimum düzeyde hareket ettirerek büyük ekranlarda daha rahat bir şekilde gezebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Fold Android 10 ile kullanım kolaylığı sunuyor

Ana ekran tuşuna çift dokunarak veya ekranın alt kısmında ortadan aşağıya doğru kaydırarak tek el moduna ulaşılabiliyor. Büyük metinler için yüksek kontrastlı klavyelerin ve düzenlerin geliştirildiği Android 10 güncellemesinde ekran kapalıyken parmak izi simgesini gösterme seçenekleri de eklenmiş durumda. Pil kullanım grafiğinde artık daha ayrıntılı bilgiler yer alıyor. Android 10 güncellemesi sayesinde Samsung Galaxy Fold çok daha işlevsel bir hale geliyor.

İlginizi çekebilir

Firmanın yeni katlanabilir modeli böyle üretiliyor!