reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition) incelemesi

Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition
GALAXY NOTE 3’ÜN İZİNDE
Galaxy Note 10.1, Samsung’un birbiriyle uyumlu tasarıma sahip cihazlar üretme felsefesinin ürünlerinden biri. Bundan önceki tabletlerinde Galaxy S2 ve Galaxy S3’ün çizgisini izleyen Samsung Galaxy Note 10.1 için Galaxy S4’le ortaya çıkan ve Galaxy Note 3 ile devam eden tarzı koruyor. Siyah ve beyaz renk seçeneklerine sahip Galaxy Note 10.1, adından da anlaşılabileceği gibi Note’a daha yakın bir görüntü veriyor. Tablet, iPad gibi dik değil, yatay olarak kullanıma özel olarak tasarlanmış. Düğmeler ve bağlantılar da buna göre konumlandırılmış.
Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition
Tableti yatay konumda tuttuğunuzda sağ üst köşede S Pen yuvası, onun biraz altında microSD girişi; üstte ise kızıl ötesi verici, ses ve güç tuşu yer alıyor. Sol tarafında kulaklık çıkışı olan tabletin micro-USB girişi de altında kalıyor. Stereo hoparlör de sağa ve sola yerleştirilmiş.
Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition
Galaxy Note 10.1’in kenar çerçevesi Note 3 ve S4’ünkiyle aynı: Metal görünümlü tırtıklı plastik. Tabletin arka kapağı da yine ilk olarak Note ile karşımıza çıkan deri görünümlü plastikten. Samsung’un plastik sevgisi malum ve bu işte iyice uzmanlaştıklarını da söylemek gerek. Ancak ne kadar iyi işlenmiş ve iyi görünüyor olursa olsun, plastiğin verdiği his, özellikle tablette pek kaliteli olmuyor. Farklı nedenlerden ötürü, yakın bir zaman içinde Samsung’un plastik tercihinden vazgeçmesi de zor görünüyor. Tüm bunların yanında Galaxy Note 10.1 form olarak da etkileyici olmaktan uzak.