reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Samsung Galaxy Note 20 ile S Pen deneyiminde yeni dönem

5 Ağustos tarihinde Galaxy Note 20 ile beraber resmi olarak tanıtılacak Samsung Galaxy Note 20 Ultra, S Pen konusunda çok daha kullanışlı olacak.

Samsung Galaxy Note 20 ve Galaxy Note 20 Ultra ikilisi gündeme gelmeyi sürdürüyor. Telefon sürpriz olmadığı üzere birer Note modeli olduklarından elbette entegre S Pen ile geliyor. En son duyduğumuz kadarıyla telefonların S Pen kalemi Galaxy Note 10’ların tam tersi konumda bulunuyor. Şimdi ise kalemin çok daha gelişmiş bir uzaktan kontrol yeteneğine sahip olacağı ortaya çıktı. Biliyorsunuz S Pen hali hazırda da ekrana fiziksel olarak dokunma olmadan kontrol sunuyor. Ancak Note 20 serisiyle bu süreç çok daha gelişmiş hale gelecek deniyor. Kalemin üzerindeki fiziksel butona basılarak arayüzde gezilebileceği gelen önemli bilgiler arasında yer alıyor. Artık “çok daha uzaktan” havada çalışan bir fare / mouse gibi görev yapacak denilen yeni S Pen, aynı zamanda daha geniş özelleştirme seçeneklerine de sahip olacak gibi görünüyor. Bu da kalemi kullanmayı sevenler için çok güzel duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note 20 ve Galaxy Note 20 Ultra için kamera detayları ise şöyle

Kamera tarafında normal Note 20’nin arkasında 12 megapiksel ana + 64 megapiksel telefoto + 12 megapiksel ultra geniş açı kameralar bir araya geliyor. Note 20 Plus ya da daha olası adıyla Note 20 Ultra’nın arkasında ise 50x zoom sunacak 108 megapiksel ana + 13 megapiksel periskop telefoto + 12 megapiksel ultra geniş açı + lazer otomatik netleme sistemi bir araya geliyor. Bu kamera sisteminin yeni sensörler kullanmadığı biliniyor.

İlgili Video

Firmanın yeni katlanabilir modeli böyle üretiliyor!