reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Note 9

Samsung Galaxy Note 9’un önemli bir detayı daha ortaya çıktı

Samsung‘un çok yakın zamanda geliştirmeye başlayacağı yeni akıllı telefon Galaxy Note 9, biliyorsunuz şimdiden sızıntıların odağında bulunuyor. Ortaya çıkan son detay ise telefonun kod adını ortaya çıkarıyor.

Advertisement

Oldukça beğenilen Galaxy Note 8’in yerine gelecek Galaxy Note 9, söylendiği kadarıyla Crown kod adına sahip olacak. Yani yeni telefonuna “taç” kod adını veren Samsung, bazı tahminlere göre bu isimle “sektörün yeni kralı bu olacak” gibi bir izlenimini veriyor. Note 8’e Baikal kod adını veren şirketin, yeni Note’u 2018’in ilk çeyreğinde test üretimine sokacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. 2018 Ağustos ayında tanıtılacak telefon için yerel üreticilerden parça almaya başladığı belirtilen teknoloji devi, öncelikli olarak Galaxy S9 üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Ocak ayında lanse edilip şubat ayında satışa çıkacağı söylenen S9, yeni Note gibi tüm detaylarını şimdilik gizliyor. Şimdilik bazı dedikodular iki telefonda da çift lensli kamera sisteminin yer alacağını gösteriyor.

Samsung Galaxy Note 9

Katlanabilir telefon planları

Şirketin yeni yılda bu iki modeli tanıtmasına kesin gözüyle bakılıyor. Ancak Güney Kore merkezli teknoloji devi katlanabilir akıllı telefon dünyasına da giriş yapmak istiyor. Bu açıdan ilk modelin uzun süredir geliştirilen Galaxy X olacağı belirtilirken, bu model diğerlerinden daha çok heyecan yaratıyor.