reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note Edge incelemesi

giris-02
Muhteşem ekran ve kavisli kenar
Samsung Galaxy Note Edge üzerinde 5,6 inç büyüklüğünde Super AMOLED ekran bulunuyor. Önceki modellere göre çözünürlüğü ve dayanıklılık kaplaması geliştirilen ekran gerçekten muhteşem görünüyor. Galaxy Note Edge’i özel yapan kavisli kenarında bulunan ekran. Ana ekrana bitişik şekilde konumlandırılan bu kavisli ekran cihazın kullanımını tamamen değiştiriyor. Uygulama kısayolları, bildirimlerin ötesinde yazılım geliştiriciler Samsung tarafından sunulan özel kit sayesinde uygulamalarını bu kavisli ekranı kullanacak şekilde geliştirebiliyor. Galaxy Note Edge ile tam ekran bir uygulama kullanırken tüm bildirimlerinizi kavisli ekranda görebiliyorsunuz. Böylece filminizi durdurmak zorunda kalmadan gelen mesajı okuyabiliyorsunuz.

Samsung standart olarak yüklü gelen bir takım ekranlar tasarlamış. Bunları widget’lar gibi düşünebilirsiniz. Kavisli ekranda parmağınızı sürerek ekranlar arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Kullanmak istemediğiniz zaman bu kavisli ekrandaki görüntüyü kapatmanız da mümkün. Ekranın üst kısmından aşağı çekerek görüntüleyebildiğiniz araç takımı da oldukça pratik. Ses kayıt cihazı ve hatta bir cetvel bile var. Dijital kavisli ekran üzerinde inç – cm arasında kolayca değiştirilebilen bu cetveli özellikle tasarımcılar çok beğenecek. Kavisli ekran uygulamaların kullanımlarını da önemli ölçüde değiştirme imkanı tanıyor. Örneğin kamera uygulamasının çekim tuşu o ekrana yerleştirilerek kavisli bölüm çok akıllıca kullanılmış. Yine yazılımcıların istedikleri grafiklerde yeni bir ekran tasarlayabilmeleri de gayet başarılı bir özellik. Kavisli ekranı boyutlarına uygun arkaplan görselleriyle kişiselleştirebiliyorsunuz.

Kavisli ekranın bir diğer avantajı da cihazı kılıfla birlikte kullanırken açıkta kalması. Böylece ana ekran kapalıyken dahi saat, tarih, uygulama bildirimleri gibi ihtiyacınız olan tüm küçük verilere kavisli ekrana bakarak kolayca ulaşabiliyorsunuz. Samsung tarafından Galaxy Note Edge için özel olarak üretilen kılıf cihazın tasarımını da kusursuz bir şekilde tamamlıyor.