reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note Edge incelemesi

edge kamera
Donanım ve kamera
Samsung Galaxy Note Edge dört çekirdekli 2,7 GHz hızında bir işlemci ve 3 GB kapasiteli RAM bellek ile çalışıyor. 32 ve 64 GB olmak üzere iki kapasite seçeneği sunulmuş. Bu ve diğer donanım bileşenleriyle çok güçlü bir bilgisayar olan Galaxy Note Edge, çoğu kategoride tüm rakiplerini geride bırakacak kadar yüksek performans gösteriyor.

Galaxy Note 4 modelinde olduğu gibi Galaxy Note Edge de ana ekranı üzerinde bir parmak izi okuyucuya sahip. Bu sayede cihazı güvenli ve pratik bir şekilde kilitleyip açabiliyor, ödemelerinizi tek parmak hareketiyle gerçekleştirebiliyorsunuz. Üç farklı parmağınızı Galaxy Note Edge’e tanıtarak istediğiniz an bu parmaklardan birini kullanabiliyorsunuz. Apple’ın TouchID’sinden farklı olarak ince bir tuş olduğundan parmağınızı okutmak için yukarıdan aşağı sürmeniz gerekiyor. Yine UV ölçer ve kandaki oksijen yoğunluğunu ölçmeyi sağlayan SpO2 algılayıcıları cihazı rakiplerinden ayıran bileşenler arasında.

Galaxy Note Edge güçlü iki kameraya sahip. 16 megapiksel çözünürlük sunan arka kamerayla 16:9 oranında fotoğraf çekebiliyorsunuz. Bu sayede çektiğiniz kareler hem Edge ekranında hem de HD TV’lerde boşluksuz tam ekran olarak görüntülenebiliyor. Optik görüntü sabitleme teknolojisine sahip arka kamera fotoğrafların bulanık çıkmasını engelliyor. Küçük gövdeli cihazlara eklenemeyen bu bileşenle Galaxy Note Edge görüntüleme anlamında da bir adım önde. Full HD’nin dört katı büyüklüğünde 4K video çekimi yapabilen Galaxy Note Edge 720p çözünürlükte 120 kare/sn hızına çıkabiliyor.

Cihazın ön kamerası 3,7 megapiksel çözünürlük sunuyor. Oldukça düşük diyafram çıklığı sunan ön kamerayla az ışıklı ortamlarda dahi başarılı sonuçlar elde edebiliyorsunuz. Yine ön kameranın açısı da genişletilmiş. Böylece kalabalık selfie çekimleri veya manzara önünde yapacağınız çekimlerde çok daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.