reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note5’te S Pen tehlikesi [Video]

Samsung Galaxy Note5 çıkarılabilir pil ve microSD kart desteği olmamasına rağmen başarılı tasarımı ve gelişmiş özellikleriyle teknoloji severlerin dikkatini çekmeyi başarmış durumda. Ancak cihazın tasarımıyla ilgili ortaya çıkan bir hata, kullanıcıların biraz da olsa canını sıkacak gibi görünüyor.

Bulunan hata günlük kullanımı etkilemiyor ve sorunun yaşanması için çok dikkatsiz olmak gerekiyor. Bilindiği üzere önceki Note cihazlarında S Pen ters olarak yerine takılamıyordu. Çünkü S Pen’in büyük olan arka kısmı girişe sığmıyordu. Ancak Note5’in kalemi farklı yapısı nedeniyle ters bir şekilde S Pen girişine takılabiliyor. Kullanıcı eğer bu şekilde kalemi yerine sokar ise esas kabus başlıyor. En iyi ihtimalle zorla da olsa yerinden çıkarılan kalem, en kötü ihtimalle tamamen sıkışıyor ve hiçbir şekilde çıkmıyor. Her iki şekilde de kalem mekanizması zarar görüyor ve cihazın çalışmasını olumsuz etkiliyor.

Şu anda sorunun bir çözümü bulunmuyor ve Samsung, Galaxy Note5’in söz konusu sorundan arındırılmış yeni bir sürümünü çıkarmadığı müddetçe problem çözülecek gibi de durmuyor. Güney Koreli teknoloji devinden konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmediğini de belirtelim. Twitter’da ise #Pengate konusu çoktan tartışılmaya başladı bile. Konunun nerelere gideceğini zaman gösterecek.