reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note5’teki S Pen sorunu çözüldü

Samsung Galaxy Note5’in kalemini ters sokup telefona zarar verme endişesi sona eriyor. Daha önce “kullanım kılavuzunu okuyun” demekle yetinen Samsung nihayet ilk somut adımı attı ve kalem mekanizmasının tasarımını değiştirdi. Bundan böyle Note 5 kalemini yerine ters taksanız dahi, cihaza zarar vermeden yerinden çıkarabilirsiniz.

Bildiğiniz gibi Galaxy Note5 duyurusuyla birlikte ufak bir sorun da hayatımıza girmişti. Kullanıcı kaynaklı olan bu sorun, Note5 kalemini telefona yanlışlıkla ters sokup, kalemin ya hiç geri çıkmamasına ya da çıksa bile sensörleri bozarak doğru düzgün çalışmamasına neden oluyordu. Samsung’un bu konudaki tek suçu Note5’in kalem girişi tasarımı dolayısıyla, kalemin ters bir şekilde S Pen girişine takılabiliyor olmasıydı. Daha önceki Note cihazlarda böyle bir durum söz konusu değildi.

Neyse ki Samsung, aklıevvel kullanıcılar için sorunu çözmek amacıyla Note5’in iç tasarımını değiştirdi. Phandroid’in ortaya çıkardığı yeni tasarımda kalem mekanizmaya ters sokulsa dahi sensörlere zarar vermeden kolayca geri çıkarılabiliyor. Hangi Note5 cihazları için bu geçerli bilmiyoruz ancak sonunda Samsung’un konuya eğilmesi önemli bir gelişme. Yeni tasarımlı olanı alsanız dahi siz yine de kalemi düzgün bir şekilde yerine sokmaya devam edin.

YORUMLAR