reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note5 incelemesi

Akıllı telefonlarda kalem kullanmayı sevenlerin merakla beklediği yeni Samsung Galaxy Note5 güçlü performansının yanı sıra tüm dikkatleri üzerine çeken şık tasarımıyla da öne çıkmayı başarıyor.

Samsung Galaxy Note serisinin akıllı telefon dünyasında her zaman önemli bir yeri olmuştur. Henüz akıllı telefonların devasa boyutlara ulaşmadığı 2011 yılında ortaya çıkan ve büyük ekranı nedeniyle birçok kişi tarafından eleştirilen Galaxy Note, kendine yeni bir segment oluşturmuş ve phablet telefon modellerinin kendisini takip etmesine olanak sağlamıştı. Bugün bile kalem kullanılan bir akıllı telefon modeli almak istediğinizde Galaxy Note’un dişli bir rakibi bulunmuyor. Böylesine başarılı ve uzun zamandır kendisini geliştiren serinin son telefonu Galaxy Note5, uzun süren sızıntıların ve dedikoduların ardından piyasadaki yerini aldı. Gerek tasarımıyla, gerekse donanımıyla bu zamana kadar belki de en büyük değişimi yaşamış Note olma özelliğine sahip Galaxy Note5, farklı zevklere hitap eden renk seçenekleriyle de dikkat çekiyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Samsung Galaxy Note5 incelemesi” için 6 cevap

 1. Ahmet dedi ki:

  Telefonun sadece iyi özelliklerinden bahsedilmiş kötü yönleri yüzeysel geçilmiş bu incelemeden çok Note 5 reklamı olmuş…

 2. Aradakalan dedi ki:

  DH’dan Genel konusuna baktığımda herkes ahize sorunundan bahsediyor ve kullanıcıların neredeyse hepsinde mevcut. Alacak arkadaşlar forumlardan iyice takip etsinler ki zaten şu sıralar iade değişim muhabbetleri konuşuluyor. Ne kadar acı ki maalesef yeni özelliklerinden bahseden öven yok denecek kadar az. Bu cihazı çıkış fiyatından alacaklar varsa kesinlikle büyük “Kolay İade” seçeneği olan yerlerden alsınlar. Çünkü sizinde aldığınız cihazda büyük ihtimal Ahize ses sorunu olacak.

 3. Oluşan sorun açıklayacak olursam; kulağınızı dayadığınız hoparlör de ses ara ara dijitalleşiyor ve tiz bir ses halini alıyor ve karşı tarafın sesi anlaşılmıyor Karşı tarafa giden sizin sesinizde problem olmuyor. Yazılımsal olması muhtemel ancak geçen seneki Note 4’ler de Şebeke Çekmeme sorunu maalesef Lollipop güncellemesinden sonra bile çözülemedi. Ayrıca ses bozulunca hoparlöre alınca veya kulaklık takınca sesin normal geldiği de söyleniyor. Yani bu da yazılımsal değilde donanımsal olduğuna bir işaret olabilir. Ama sürekli olmasa da sık sık yapması kullanıcıların canını sıkmış durumda ve 3-4 kişi teknik servise vermiş cihazlarını 1-2 kişi iade etme sürecinde. İyi günler…

 4. Akin dedi ki:

  DH takip ediyorsaniz sorunun çözümünün de son sayfalarda bahsedildiğini görürsünüz. yandex son güncellemesi ile sesli komut özelliğinin mikrofonu meşgul etmesi ve ahizede tiz ses sebep olmakta. Özetle 3.party odaklı bir sorun.

 5. Aradakalan dedi ki:

  Aynen Dediğin gibi ben yazdıktan sonra netleşti. Zaten senin gibi girip okuyanlar sonucu görmüştür.

 6. Bonbon dedi ki:

  Saglik ile ilgili konulara ve özelliklere deginmeniz muhtesem olmus