reklamı kapat

POPÜLER

Samsung, Galaxy Note8 için radikal bir adım hazırlığında

Samsung, Note7 ile ilgili yaşadığı küresel problemi tekrar yaşamamak için adımlarını çok daha dikkatli atma konusunda kararlı.

Samsung’un, çift taraflı Edge ekran ve S-Pen faktörlerini bir arada topladığı ilk cihaz olan Note7, piyasaya ilk sunulduğunda kullanıcılardan hatırı sayılır bir ilgi görmüştü. Lakin aradan geçen sürenin ardından Note 7 ile ilgili patlama şikayetlerinin gelmesiyle birlikte, teknoloji devinde yer yerinden oynadı. Küresel bazda yaşanan pil probleminin ardından basının karşısında özür dileyen Samsung yetkilileri için artık Galaxy Note8‘i düşünme zamanı.

Samsung’un, akıllı cihazlarla birlikte birçok farklı sektörde hizmet veren şirkete batarya tedarik ettiği hemen herkesin bildiği bir durumken bu sürecin başarıyla atlatılması adına radikal adımlar görmemizde çok normal. Kore’nin en büyük haber kaynaklarından birisi olan The Korea Herald‘te yer alan haberde bizlere bu adımın ilk ipuçlarını veriyor. The Korea Herald’ın iddiasına göre Samsung, pazarda en büyük rakiplerinden biri olan LG’nin pil teknolojisini Galaxy Note8‘de kullanmayı planlıyor. LG Chem’in geliştirdiği pillerin Note8 dışında diğer Samsung cihazlarında yer verilip verilmeyeceği henüz bilinmezken iki tarafın anlaşmaya yakın olduğu söyleniyor.